"Šoreiz uz 1500 metriem nebija tik liels uzsvars kā olimpiskajā sezonā. Plānā bija tieši masu starts. Vienmēr jau gribas uzvarēt vai gūt augstākas vietas, tāpēc gandarījuma sajūtas šobrīd īsti nav," atzīst Silovs. "Iespējas bija. Masu startā līdz pēdējiem diviem apļiem viss ritēja pēc plāna. Diemžēl nepateicīga situācija un arī mana kļūdiņa maksāja cīņu par medaļām. Fiziski man bija reāli cīnīties par godalgām. Tāpēc tagad ir neliels rūgtumiņš, lai gan izcīnītā septītā vieta arī ir tīri labi."
Silovs divus apļus pirms finiša nonācis ļoti neērtā situācijā, turklāt iestrēdzis aiz citiem slidotājiem. Tobrīd arī izšķīrās šo sacensību liktenis, jo pārējo dalībnieku izpildījumā sākās finiša sprints.
"Tā bija pozicionāla kļūda, kurai bija ļoti grūti sagatavoties. Profesionālajā sportā kļūdām nav vietas, jo tas atspoguļojas rezultātā. Masu startam biju ļoti gatavs, un arī pozicionāli pirms pēdējiem diviem apļiem viss bija kārtībā. Šī ir kārtējā jaunā pieredze," uzsver sportists, kurš septīto vietu izcīnīja pašā finišā, kad nopelnīja trīs sprinta punktus.
Masu starts ātrslidošanā olimpiskajā programmā atgriezās Phjončhanā, un Silovs bilst, ka šī disciplīna attīstās gadu no gada. Sacensību dalībnieki kļūstot arvien prasmīgāki un taktiskā spēle – dinamiskāka, tādējādi palielinoties kļūdu nozīmei. Taktiku pamainījis arī Silovs. "Iepriekšējos gados biju pasīvāks un vairāk gaidīju finiša sprintu. Šosezon mazliet vairāk uzņemos iniciatīvu un labāk nolasu situāciju. Vienīgi nav izdevies izcīnīt uzvaras. Masu startam ir jāgatavojas arvien cītīgāk, līdz šim tas vienmēr bijis tikai paralēli individuālajām distancēm."
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 14. janvāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!