Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Šuplinska sola meklēt risinājumus finansējuma piešķiršanai ziemas sporta veidiem

Otrdien, tiekoties izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP), Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājam Sandim Riekstiņam (JKP) un ziemas sporta veidu federāciju vadītājiem, ministre apņēmusies meklēt risinājumus finansējuma piešķiršanai ziemas sporta veidiem, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Tāpat tikšanās laikā pieņemts lēmums mērķtiecīgi ievērot kritērijus turpmākai finansējuma piešķiršanai augstu sasniegumu sportam, kā arī meklēt jaunus sporta nozares finansējuma avotus.

Ziemas sporta federāciju vadītāji informēja politiķus par kritisko situāciju sportistu treniņu un sacensību procesa nodrošināšanai 2019./2020.gada ziemas sezonā, norādot, ka pilnvērtīgai darba nodrošināšanai trūkst 1,17 miljoni eiro.

"Apzinoties, ka šādas summas IZM rīcībā šobrīd nav, ir jābūt skaidriem un objektīviem kritērijiem pieejamā valsts finansējuma sadalei," sacīja Šuplinska.

Ministre informēja, ka iespēju robežās tiks meklēti īstermiņa risinājumi, lai vismaz daļēji varētu sniegt atbalstu kritiskās situācijas novēršanai ziemas sporta veidos. Tāpat viņa uzsvēra, ka jau šī gada budžeta sarunās tika runāts par jaunas mērķprogrammas ieviešanas nepieciešamību, laikus plānojot starptautisko sporta pasākumu norisi un finansēšanu, tā attīstot arī tūrisma nozari, popularizējot Latvijas tēlu starptautiskajā apritē un gādājot par sporta nozares stiprināšanu.

Kā galvenais iemesls būtiskam finanšu iztrūkumam tika minēts būtiskais ziedojumu apjoma kritums iepriekšējos divos gados, ko ietekmējusi pretrunīgi vērtētā nodokļu reforma, kas samazinājusi uzņēmumu motivāciju ziedot sportam un citām sabiedriskā labuma nozarēm, skaidroja ministrijā. Līdzekļu trūkst treniņu nodrošināšanai, dalības nodrošinājumam sacensībās, medicīnas un rehabilitācijas funkciju veikšanai, sacensību inventāra iegādei un citiem ar sporta darbību tieši saistītajiem izdevumiem.

Tāpat tikšanās laikā pārrunāti kritēriji prioritāri atbalstāmo sporta veidu noteikšanai. Līdz nākamajai Sporta nozares attīstības darba grupas sēdei, analizējot arī citu valstu pieredzi, IZM plāno pilnveidot izstrādātos kritērijus, atsevišķi nodalot kritērijus prioritāšu noteikšanai augstu sasniegumu sportā.

Sarunā piedalījās Latvijas Biatlona federācijas, Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas, Latvijas Hokeja federācijas, Latvijas Kamaniņu sporta federācijas, Latvijas Slēpošanas federācijas, Latvijas Slidošanas asociācijas, Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Olimpiskās vienības vadītāji.

Top komentāri

slēpotājs
s
Sports nav trends. Lielais sports ir bizness, bagāto bizness. Lai būtu pasaules elitē tie ir apmēram 100K gadā, ja tēmē uz medaļu tad vairāk. Zinu ģimenes, kuras apmēram tik agrāk tērēja, kamēr varēja atrast sponsorus. Pēc likuma izmaiņām atmeta visam ar roku. Pareizi. Jāiegulda savu bērnu izglītībā, sportiskās aktivitātes ir nepieciešamas, bet ne lai domātu ar to pelnīt! Bez finansējuma nebūs ne sports, ne zināšanas!
Kas meklē tas atrod!
K
No trīsdesmitgadīgās pieredzes mēs jau labi zinam,ka finansējums ir jāmeklē pašās ministrijās!
VVZ
V
Finansējums varbūt ir jāpiešķir masu sportam, bet nekādā gadījumā ne "lielajam sportam", kas ir invalīdu kalve. Valstij, kurā bērnu paliatīvajai aprūpei tiek vākti ziedojumi, nav "jānes vārds pasaulē" un nav jāzīmējas!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi