Šmits norāda, ka viņa vadītais uzņēmums, reaģējot uz izskanējušo informāciju, iesniedzis sūdzības NSA, ASV prezidentam Barakam Obamam un vairākiem ASV Kongresa politiķiem.
"Tas ir patiesi satraucoši, ka Nacionālā drošības pārvalde ieguvusi informāciju starp Google datu centriem, ja tā izrādīsies patiesība," skaidro Šmits. "Informācija liecina, ka NSA esot apkopojusi telefonsarunu datus par 320 miljoniem cilvēku, lai identificētu aptuveni 300 cilvēkus, kurus varētu uzskatīt par riskantiem. Tā ir slikta publiskā politika (..), un iespējams, tas bijis pretlikumīgi."
Kā pagājušajā nedēļā ziņoja laikraksts The Washington Post, NSA spiegošanas operācijas saistītas ar ASV interneta gigantu Google un Yahoo datu centriem visā pasaulē.
Kā liecina informācija, ko izdevums ieguvis no bijušā NSA darbinieka Edvarda Snoudena publiskotajiem datiem un intervijām ar amatpersonām, ASV spiegošanas operācijām pieejami dati no miljoniem Goolge un Yahoo lietotāju kontu.
Šai NSA programmai dots nosaukums MUSCULAR, un tā tiek pārvaldīta kopā ar Lielbritānijas valdības elektroniskās drošības aģentūru GCHQ. Aģentūrām ir iespēja pārtvert datu plūsmu no minēto ASV interneta gigantu izmantotajiem optisko šķiedru kabeļiem.
Kā teikts laikraksta rīcībā nonākušajā slepenajā dokumentā, kas datēts ar 2013.gada 9.janvāri, iepriekšējo 30 dienu laikā iegūts 181 miljons ierakstu, sākot no e-pastu metadatiem līdz pat tādiem failiem kā tekstuāla, audio un video informācija.
Šis dokuments liecina, ka NSA datu pārtveršanu veic ārpus ASV teritorijas, un pārvaldei slepenu piekļuvi šiem datiem nodrošina kāds telekomunikāciju sakaru nodrošinātājs, taču šī uzņēmuma nosaukums nav minēts.
Datu pārtveršana ārpus ASV teritorijas nodrošina NSA lielāku rīcības brīvību nekā Savienotajās Valstīs, kur šādam mērķim varētu būt vajadzīga tiesas piekrišana, skaidroja The Washington Post.