Atklājums izdevies, pateicoties Keplera teleskopam, kura iegūtie dati ļāva uzzināt ne tikai par Kepler-37b, bet arī par vēl divu planētu - Kepler-37c un Kepler-37d - eksistenci.
Kepler-37b izmēra ziņā ir aptuveni 30%, bet Kepler-37c - 74% no Zemes lieluma, savukārt Kepler-37d ir divreiz lielāka par mūsu planētu. Visas trīs planētas riņķo tik tuvu ap savu mātes zvaigzni jeb «sauli», ka uz tām nav iespējama šķidra ūdens un dzīvības pastāvēšana.
Zinātnieki domā, ka Kepler-37b virsma ir reljefa un klinšaina. Tās «gads» jeb laiks, kurā planēta apriņķo «sauli», ir tikai 13 dienu. Kepler-37c to paveic 21 dienā, Kepler-37d - 40 dienās.
Kopš deviņdesmitajiem gadiem, kad tika atklātas pirmās eksoplanētas, bet jo īpaši kopš 2009. gada, kad tika palaists Keplera teleskops, regulāri tiek atklātas eksoplanētas, kuras ir divreiz lielākas par Zemi, decembrī tika atklāta Zemes lieluma planēta.
Pēc Kepler-37b atklāšanas Visuma pētnieki ir pārliecināti, ka drīzumā mēs uzzināsim arī par vēl mazākām planētām ārpus Saules sistēmas.