Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvijā radīts drons pacēlis izpletņlēcēju 330 metru augstumā, no kurienes veikts lēciens

Latvijā izstrādātais 28 motoru bezpilota lidaparāts jeb drons Aerones izmēģinājuma laikā pacēlis izpletņlēcēju 330 metru augstumā, no kura veikts lēciens, aģentūru LETA informēja viens no lidaparāta izstrādātājiem Jānis Putrāms. Lēciens tika veikts Amatas novadā, sadarbojoties ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC), proti, drošības apsvērumu dēļ, izpletņlēcējs savienojās ar dronu uz 120 metrus augstas LVRTC torņa platformas.

Aerones autori norādīja, ka gatavošanās šim eksperimentam ilga sešus mēnešus, kuru laikā tika palielināta drona celtspēja līdz 200 kilogramiem un veikta virkne testu, ieskaitot lidojumus ar lēcēju virs Daugavas.

"Veiksmīgi īstenotais sasniegums parāda drona tehnoloģijas uzticamību un celtspēju, kas apliecina neierobežotās iespējas tā pielietošanai cilvēku glābšanas darbos, ugunsdzēšanā, transportēšanā, kā arī sportā un izklaidē," sacīja Putrāms.

Kā iepriekš stāstīja Putrāms, darbs pie Aerones sākts 2015.gada aprīlī kopā ar Daini Krūzi un Andri Dambi. "Doma ir veidot tieši liela izmēra dronus, jo tirgū neliela izmēra dronu ir diezgan daudz, bet liela izmēra droniem nav tāda piedāvājuma," toreiz skaidroja Putrāms.

Pērn oktobrī Aerones testos drons pa ūdeni vilka veikbordistu, attīstot maksimālo ātrumu 70 kilometrus stundā.

Vēl pusgadu iepriekš Aerones publicēja video, kurā drons velk snovbordistu, un šis video YouTube tika skaitīts teju 250 000 reižu. To savā Twitter kontā pārpublicēja arī Kawasaki.

Aerones izstrādā SIA Aerones, kura apgrozījums 2015.gadā bija 8200 eiro, bet zaudējumi 299 eiro.

35% uzņēmuma kapitāldaļu pieder SIA Nule 21, bet atlikušie 65% vienādās daļās pieder Putrāmam, Krūzem un Dambim.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko