Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka vienas stundas darbaspēka izmaksas valstī 2011.gada 4.ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada 4.ceturksni, pieauga par 19 santīmiem jeb 5,4%. Pēc sezonāli izlīdzinātiem1) datiem pieaugums bija 5,3%, bet pēc kalendāro dienu skaita izmaiņu ietekmes izlīdzināšanas – 5,4%.
2011.gada 4.ceturksnī, salīdzinot ar 2010.gada 4.ceturksni, darbaspēka izmaksu apjoms valstī pieauga straujāk nekā nostrādātās stundas – attiecīgi par 8,9% un 3,4%.
Lielākais vienas stundas darbaspēka izmaksu pieaugums gada laikā vērojams valsts pārvaldē un aizsardzībā; obligātā sociālā apdrošināšanā – 9,7%, citu pakalpojumu nozarē – 9,1%, finanšu un apdrošināšanas nozarē – 7,7%, nekustamo īpašumu nozarē – 7,6%, kā arī mākslas, izklaides un atpūtas nozarē – 7,1%. Šajās nozarēs pieauga gan darba samaksa, gan darba devēju veiktās brīvprātīgās sociālās apdrošināšanas iemaksas. Valsts pārvaldē, kā arī mākslas, izklaides un atpūtas nozarē stundas darbaspēka izmaksu kāpumu veicināja arī nostrādāto stundu samazinājums, bet citu pakalpojumu nozarē - atlaistajiem darbiniekiem izmaksāto pabalstu pieaugums.
Vienas stundas darbaspēka izmaksas samazinājās tādās nozarēs kā ūdens apgāde; notekūdeņu, atkritumu apsaimniekošana un sanācija – 1,9%, profesionālie, zinātniskie un tehniskie pakalpojumi – 1,7%, kā arī administratīvo un apkalpojošo dienestu darbība – 1,2%. Minētajās nozarēs darba samaksa nostrādātā stundā samazinājās vienīgi ūdens apgādes; notekūdeņu, atkritumu apsaimniekošanas un sanācijas nozarē, kam par cēloni bija straujāks nostrādāto stundu pieaugums, kamēr pārējās nozarēs darbaspēka izmaksu samazinājumu radīja darba samaksas natūrā un atlaišanas pabalstu apjoma kritums.