Tomēr, nonākot Citadeles e-biznesa nodaļā un triju gadu laikā no jaunākā tīmekļa (web) projektu vadītāja kļūstot par digitālā kanāla biznesa attīstības vadītāju, viņš ticis pie darbošanās ar jaunākajām un aktuālākajām tehnoloģiju izpausmēm, lai gan kopā ar kolēģiem cenšas pilnveidot arī to izmantoto tehnoloģiju daļu, kas nav vairs gluži pirmā svaiguma. Oskara ikdienas atbildība ir bankas Citadele mobilā lietotne, un viņš praksē ir pārliecinājies: ja šāda lietotne ir superērta lietošanā un ar inovatīvām iespējām, tā lieliski sekmē klientu lojalitāti.
Meklēja praksi
Oskars ir IT speciālists, izstudējis RTU. Tiesa, pēc Ādažu vidusskolas bijušas arī citas idejas. Viena – par jurisprudenci. "Man ļoti patīk strīdēties un pierādīt savu taisnību, varu būt ļoti nepiekāpīgs, stūrgalvīgs," Oskars pamato, taču stāsta, ka no šīs ieceres atteicies, redzot, cik liels apjoms specifisku tekstu jālasa māsai, kura jau bija ķērusies pie tieslietu studijām. Vēl viena doma viņam bijusi arī par jūrnieka, kuģa kapteiņa profesiju, tomēr bija skaidrs, ka ilgo prombūtni jūrā tikai kuģa apkalpes sabiedrībā būtu grūti izturēt, tāpat Oskars negribēja riskēt ar attiecībām ar savu meiteni. "Attiecības no attāluma īsti nevar uzturēt," viņš saka. Šī iemesla dēļ arī atmeta domu par studijām ārzemēs. Rezultātā atlika IT, jo pie datora sēdēt puisim patika, kopā ar draugiem bija gan spēlētas datorspēles, gan mēģināts programmēt.
Studijas Oskaram atnesa vilšanos. Pēc pirmā kursa viņš secināja, ka, gluži tāpat kā bija darījis vidusskolā, arī augstskolā jāsāk filtrēt apgūstamos priekšmetus – kuros ieguldīt vairāk un kuros tikai atzīmēties. Mācību viela ir plaša, un pašam vien jāsaprot, kas no tā visa saista un ko gribi darīt. Studiju programmā bija arī lietas, kas šķita novecojušas, tāpēc Oskars nolēma: tikai ar skolu būs "par īsu", jādarbojas arī praksē, lai paralēli strādātu IT nozarē.
Prakse augstskolā gan nebija obligāta, jo Oskars studēja akadēmiskajā programmā, tāpēc, meklējot sev prakses vietu, viņš varēja atļauties pateikt "nē" uzņēmumiem, kuri praktikantiem nemaksā. Oskars nonāca kompānijā Stratcom LV, kur vēlāk arī palika pastāvīgā darbā kā tīmekļa programmētājs. "Zināju, ka nelielā uzņēmumā praktikantam nedos tikai niecīgus melnos darbus, jo arī viņš ir resurss, ko labāk izmantot pilnvērtīgāk."
Stratcom LV pamatā nodarbojās ar mājaslapu un e-veikalu platformu izstrādi. Oskars sāka ar palīdzēšanu šajos projektos, vēlāk jau vadīja pats savus. "Tagad ir forši braukt pa Rīgu un skatīties: šim uzņēmumam taisīju e-veikala platformu, tam – mājaslapu. Patīkama sajūta," Oskars saka. Paralēli programmēšanai viņš pamazām atskārta, ka vairāk gribas strādāt tiešā kontaktā ar cilvēkiem. Uzņēmums sāka arī programmētājus iesaistīt sarunās ar klientiem, jo tā auga mājaslapu izstrādātāju atbildība par darāmo darbu. Oskaram iepatikās projektu vadīšana, lietu kārtošana un komunicēšana. "Sapratu, ka kādā brīdī gribu kaut ko mainīt, nevis tikai programmēt." Strādājot Stratcom LV, viņš arī sāka individuāli konsultēt mazos uzņēmumus par mājaslapu un e-veikalu izstrādi – lai kaut ko jaunu mācītos pats.
Britu vasaras
Iespēja izkopt komunikācijas iemaņas Oskaram radās jau skolas laikā, kad viņš vairākas vasaras strādāja picērijā Lielbritānijā, ar kuras īpašnieku bija iepazinies un sadraudzējies, viesojoties pie savas māsīcas. Vispirms viņš tur piepalīdzēja pāris nedēļu Lieldienu brīvlaikā.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 3. jūlija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!