"Eiropas Komisijai nav zinātniska vai tehniska pamatojuma, lai aizliegtu importēt dzīvus divvārstu moluskus no B kategorijas ūdeņiem," ziņu aģentūrai DPA norādījusi Lielbritānijas Vides, pārtikas un lauku jautājumu departamenta (DEFRA) preses pārstāve.
"Tas jau ietekmē uzņēmumus un kaitē tirgiem abās kanāla pusēs," viņa piebildusi.
Saskaņā ar ES klasifikāciju A kategorijas ūdeņi ir vistīrākie. Tīrības ziņā tiem seko B kategorijas ūdeņi.
Saskaņā ar ES noteikumiem moluski no A kategorijas ūdeņiem var tikt importēti ES bez iepriekšējas attīrīšanas. Taču lielākā daļa britu ūdeņu iekļauta B kategorijā.
ES aizliedz importēt B kategorijas ūdeņos iegūtus zināmus vēžveidīgos no Lielbritānijas un citām valstīm, kas nav ES dalībvalstis.
Tas tiek pamatots ar to, ka Lielbritānija pēc izstāšanās no ES varētu būt atkāpusies no ES standartiem pārtikas drošībā un uzraudzībā, un jūras produkti ir sevišķi sensitīvi, raugoties no veselības drošības perspektīvas.
Lielbritānija aicina ātri rast risinājumu šai problēmai, paziņojusi DEFRA preses pārstāve, piebilstot, ka Lielbritānija lūgusi EK tikšanos šajā jautājumā.
Lielbritānija, kas bija ES dalībvalsts 46 gadus, 2016.gada referendumā nobalsoja par izstāšanos no savienības, garo Brexit procesu noslēdzot 31.decembrī.
Vienošanos par abu pušu turpmākajām attiecībām Lielbritānijas likumdevēji apstiprināja un tā ieguva likuma spēku dienu pirms Lielbritānija pameta ES vienoto tirgu 31.decembrī.