Plānots, ka šī maģistrāle varēs apkalpot nepārtraukti augošo interneta noslodzes pieprasījumu starp Rietumeiropu un Krieviju caur Baltijas valstīm.
Puses sadarbosies, lai izveidotu vienotu optisko šķiedru infrastruktūru caur Baltijas valstīm, Poliju un Vāciju, kurā tiks izmantota modernākā tīklu tehnoloģija, kas spēs nodrošināt līdz n*10 Gbps lielu pārraides ātrumu. Baltijas Maģistrāle nodrošinās augstākās kvalitātes datu pārraidi ar nepieredzēti zemām aizturēm tīklā. Papildus savām mītnes valstīm, puses veiks nozīmīgus ieguldījumus Polijā un Lietuvā, lai izveidotu Baltijas Maģistrāli.
"Sadarbojoties ar Lattelecom, mēs uzņēmumiem Baltijā un aiz tās robežām sniedzam piekļuvi nākamās paaudzes Eiropas tīklam. Baltijas valstīs, tāpat kā Krievijā, ievērojami pieaug tīkla resursu pieprasījums un līdz ar Baltijas Maģistrāles izveidi mēs kopīgiem spēkiem visam reģionam varēsim nodrošināt uzlabotus apstākļus elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanai," saka ICSS vecākais viceprezidents Holgers Magnusens.
"Baltijas Telekomunikāciju Maģistrāle ir starptautiskas nozīmes projekts, jo tā Krievijas un kaimiņvalstu telekomunikāciju operatoriem nodrošinās ģeogrāfiski īsāko ceļu datu plūsmai uz Eiropu un pārējo pasauli," skaidro Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.