Viņš norādīja, ka jau tagad iespējams pieteikties Hitachi interneta lapā.
Vaicāts, uz cik lielu daļu pasūtījumu no kopējiem Baltijas valstīm prognozētajiem 1,5 miljardiem eiro (1,05 miljardiem latu) var cerēt Latvijas uzņēmumi, Vaitkus norādīja, ka strādājam atvērtā tirgū. Pēc viņa vārdiem, iespējas iesaistīties būs būvniecības un transporta nozares pārstāvjiem. Būs vajadzīgi arī uzņēmumi ar pieredzi radioloģijas drošības jomā, zinātnieki arī varēs piedalīties sertifikācijas procesā.
Kad stacija darbosies, tai arī vajadzēs daudzus pakalpojumus. "Runa nav tikai par tiem, kas dzīvo Visaginā, arī Daugavpils ir ļoti tuvu," piebilda Vaitkus.
Viņš arī norādīja, ka darbi būs jāveic visefektīvākajā veidā. "Vēlos, lai mūsu uzņēmumi sagatavojas - ar zināšanām, nepieciešamajām licencēm, jo būsim četri dalībnieki un strikti sekosim, lai viss ir pārskatāmi un atvērti."
Trīs Baltijas valstu uzņēmumi varētu nodrošināt darbus līdz 30% apmērā.
Pie AES izpētes Lietuvā darbs politiskajā līmenī sākās 2006.gadā, kad Traķos kopā pulcējās visi Baltijas valstu premjeri. Sākotnēji projektā plānoja iesaistīties arī Polija, taču tā nesen paziņoja par savas darbības apturēšanu. Pagājušajā gadā Lietuva par stratēģisko investoru izraudzījās Japānas kompāniju Hitachi Ltd. kopā ar Hitachi GE Nuclear Energy.
Patlaban turpinās Hitachi un Visagino atomine elektrine, kā arī reģionālo partneru sarunas par projekta nosacījumiem. 30.martā tika parafēts Koncesijas līgums, taču tā detaļas netiek atklātas.
Pašreizējā informācija liecina, ka AS Latvenergo varētu iegūt 20% daļu projektā, attiecīgi ieguldījumam sasniedzot aptuveni vienu miljardu eiro (0,7 miljardus latu). Igaunija varētu iegūt 22% daļu, Lietuva - 38%, bet stratēģiskais investors Hitachi - 20%.
Paredzēts, ka būvdarbi varētu ilgt līdz 2020.-2021.gadam.