Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Izstrādās priekšlikumus transporta mezglu uzlabošanai ar Zviedriju, Somiju un Igauniju

Rīgas plānošanas reģions uzsācis dalību starptautiskā projektā Baltijas transporta loks (Baltic Loop) ar mērķi samazināt laiku ceļošanai un pārvadājumiem starp Rīgu un citiem nozīmīgiem starptautiskiem transporta mezgliem Zviedrijā, Somijā, Igaunijā un Krievijā (Sanktpēterburgu).

Projektā Rīgas plānošanas reģiona loma būs saistīta ar starptautisko transporta mezglu sasniedzamības uzlabošanu, sakārtojot transporta sistēmu un mazinot sastrēgumvietas starptautiskajā mērogā. Ceļošanas un kravu pārvadājumu laika samazināšana vienlaikus ļaus sekmēt vides mērķu sasniegšanu – ļaus samazināt CO2 emisijas trīs Centrālbaltijas reģiona koridoros, tos padarot pievilcīgus jaunu uzņēmumu piesaistei un inovāciju attīstībai. 

Starptautiskā kontekstā ātrs savienojums ar lielākajām metropolēm Eiropā un Baltijas jūras reģionā ir būtisks Rīgas plānošanas reģionam, kas ir nozīmīgs gaisa, ūdensceļu un sauszemes maģistrāļu krustpunkts. 

Reģiona telpiskajai attīstībai būtiska ir integrēta savienojumu attīstība ar starptautiskiem transporta mezgliem - Rail Baltica, starptautisko lidostu Rīga un Rīgas ostu - ar Baltijas jūras Rietumu-Austrumu transporta infrastruktūru. Tas nodrošinātu ātru piekļuvi citiem Eiropas un pasaules reģioniem.

Rīgas osta kļūs par starptautisku kontaktpunktu ne tikai preču pārvadājumu, bet arī pasažieru pārvadājumu jomā. Baltijas jūras reģiona kontekstā vissvarīgākā loma ir ātrai saiknei starp galvenajiem reģiona mezgliem. Īpaša uzmanība jāpievērš Rīgas kā metropoles ārējai (starptautiskajai) pieejamībai citiem lielpilsētu reģioniem.

Projektā tiek apskatīti trīs koridori: Ziemeļu (Zviedrija – Somija un tālāk uz Sanktpēterburgu), Vidējais (Zviedrija - Igaunija un tālāk uz Sanktpēterburgu) un Dienvidu koridors (Zviedrija – Latvija – Igaunija un tālāk uz Sanktpēterburgu).

No Latvijas projektā piedalās vēl Vidzemes plānošanas reģions un Ventspils Augsto tehnoloģiju parks. Asociēto partneru lokā ir LR Satiksmes ministrija un Ventspils brīvostas pārvalde. Kopumā projektā iesaistīti septiņi partneri no četrām valstīm: Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas. Projekta vadošais partneris ir Turku Universitāte Somijā.

 

Top komentāri

JurisF
J
Es te tik redzu transporta koridori starp Zviedriju un krieviju, neko vairāk.
Pareizaisjautājums
P
"Vidējais koridors" ir mazliet dīvains - izkraut preces Igaunijā, vest pāri robežai - uz Pēterburgu... . Kāpēc ne pa tiešo?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ventspils ostā kravu kritums teju uz pusi(10)

Jaunākie dati par kravu apgrozījumu Latvijas lielākajās ostās liecina, ka visdramatiskākais apgrozījuma kritums joprojām vērojams Ventspils ostā, kur pārkrauto kravu apjoms jau otro mēnesi pēc ...

Grib obligācijas un zeltu(2)

Pēdējie mēneši pasaules finanšu tirgos ir nesuši kardinālas noskaņojuma pārmaiņas. Var teikt, ka pēdējos mēnešos investoru noskaņojums ir mētājies kā pa viļņiem, interesēm svārstoties gan par l...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses