Jāņem arī vērā, ka uzņēmumiem finansējuma piesaiste mēdz būt aktuāla ne tikai uzņēmuma veidošanas laikā un darbības sākumposmā, bet arī biznesa attīstības gaitā. Banku sniegtā informācija liecina – šogad, par spīti Covid-19 pandēmijas radītajiem izaicinājumiem, uzņēmumu kreditēšana nav apstājusies.
Mazais un vidējais bizness pielāgojas ātrāk
Banka Luminor šajā gadā Latvijā ir noturējusi ''stabilas tirgus daļas kreditēšanā, saglabājot gandrīz ceturtdaļu tirgus apjoma. Pirmajā pusgadā turpinājām intensīvu uzņēmumu kreditēšanu – lai gan pieprasījuma kritums otrajā ceturksnī bija vērojams visās nozarēs, tie uzņēmumi, kas ārkārtas situācijā jutās stabili un par sevi pārliecināti, turpināja pieteikties finansējumam,'' atbildot uz Dienas jautājumu, skaidro bankas Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja Ilze Zoltnere.
''Līdzīgi kā ik gadu, arī šajā pavasarī bija jūtama lauksaimniecības nozares uzņēmumu aktivitāte, taču novērojām arī pastiprinātu interesi, ko apliecināja tie uzņēmumi, kas darbojas būvniecības nozarē. Tomēr lielākoties klienti bija piesardzīgi un izvēlējās nogaidīt. Otrajā ceturksnī kritās pieprasījums pēc ilgtermiņa aizdevumiem, un īpaši tas bija jūtams nekustamo īpašumu projektu finansēšanā. Tā bija loģiska uzņēmēju reakcija, ņemot vērā makroekonomiskās situācijas neskaidrību. Turklāt vēl viens būtisks ilgtermiņa aizdevumu samazinājuma iemesls, kas nekādā ziņā nav saistīts ar Covid-19 pandēmiju, ir fakts, ka šogad beidzas arī Eiropas Savienības (ES) līmeņa atbalsta programmu termiņš,'' situāciju raksturo bankas Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja un uzsver arī to, ka ''daži uzņēmumi ārkārtas laiku izmantoja savai attīstībai, lai iegādātos citus uzņēmumus par zemāku cenu nekā pirms krīzes vai arī lai iegādātos savus vājākos biznesa konkurentus''.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 21. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!