Arvien vairāk darbinieku vēlas jēgpilnu darbu, kas sniedz piepildījumu, rada ietekmi un ļauj veidot karjeru, kas apvienojama ar citām dzīves jomām – ģimeni, hobijiem un personisko attīstību. Domājot par labbūtību darbā, vairs nevaram to uztvert tikai atalgojuma kontekstā.
Esmu strādājusi laikā, kad darbiniekiem obligāti bija jāierodas darbā klātienē piecas dienas nedēļā un daudziem ikdiena veidojās pēc principa «darbs–mājas, darbs–mājas». Patlaban, kad daudzās organizācijās ir iespējams attālināts darbs, daudzu cilvēku ikdiena ir uzlabojusies. Arī manējā. Ceļam no mājām uz darbu un no darba uz mājām iepriekš veltīto, tagad ietaupīto laiku varu atvēlēt hobijiem.
Dzīve ir kļuvusi daudzveidīgāka, un tas uzskatāmi pierāda, ka attālinātais darbs nav tikai formāts, tā ir darba devēja attieksme, kas ietekmē darbinieku labsajūtu, identitāti un personīgo piepildījumu. Attālināts darbs apliecina – darba devējs uzticas un paļaujas, ka darbinieki paši vislabāk zinās, kā strādāt efektīvāk – arī tad, ja tas nozīmē, ka darba dienas vidū tiks paņemta pauzīte pastaigai svaigā gaisā, lai pēc tam atgrieztos pie darba ar lielāku jaudu, enerģiju un radošumu.
Darba tirgus izpētes un vadības konsultāciju uzņēmuma Figure Baltic Advisory pētījumi liecina, ka atalgojums vairs nav vienīgais faktors, kas sekmē cilvēka vēlmi palikt esošajā darbavietā. Arī citi aspekti spēlē arvien svarīgāku lomu. Viens no svarīgākajiem faktoriem, kas ietekmē darbinieku izvēli, ir tieši elastīgs darba formāts, proti, iespējams vismaz daļēji strādāt attālināti. Svarīgi atcerēties, ka elastīgums nav pretrunā atbildībai – gluži pretēji, tas bieži vien palielina pašdisciplīnu un iesaisti, ja vien kopumā darba kultūra ir balstīta uzticībā un skaidrās robežās.
Mēs, Tietoevry Latvia, neesam vienīgais uzņēmums, kas pārdefinē darba lomu sabiedrībā – tā ir daļa no globālas pārmaiņu tendences, kuras centrā ir cilvēks. Ieviešot ilgtspējīgas labbūtības iniciatīvas, darba devēji apliecina, ka uzņēmums var būt pelnošs un vienlaikus būt empātisks pret darbinieku vēlmēm un vajadzībām. Šīs lietas nav pretrunā viena otrai, tie ir savstarpēji pastiprinoši spēki.
Darba devējam arvien vairāk ir jādomā par to, kā darbavieta varētu kļūt arī par atbalsta sistēmu, attīstības platformu un sabalansētas dzīves garantu. Organizācijas, kas to saprot, veido ne tikai produktīvāku, bet arī iekļaujošāku un ilgtspējīgāku darba vidi. Tieši šādiem darba devējiem mūsdienās cilvēki uztic savu laiku, savas idejas un savu enerģiju.