Otrdien par festivāla Positivus pārcelšanu paziņoja tā rīkotājs Ģirts Majors, rakstot: "Pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi visā pasaulē liek māksliniekiem atcelt koncertus, bet festivāla organizatoriem – rakstīt atcelšanas paziņojumus visu veselības un drošības labā." Iegādātās biļetes būs derīgas nākamgad, bet drīzumā tiks sniegta papildinformācija. Savukārt vairāki Dienas aptaujātie producenti un pasākumu rīkotāji atzīst – jāsagaida oficiāls paziņojums, līdz kuram veikt kādas darbības formāli nav pamata.
Skaidras atbildes nav
"Šobrīd kopā ar atbildīgajiem dienestiem, epidemiologiem, infektologiem un citiem speciālistiem analizējam situāciju Latvijā un pasaulē, lai varētu spriest, pie kādiem nosacījumiem varētu mīkstināt ierobežojošos pasākumus, tajā skaitā aizliegumu pulcēties. Jārēķinās, ka daļa ierobežojumu var saglabāties un tikt atcelti pakāpeniski, lai vīrusa izplatība neatsāktos no jauna," Dienai skaidro Veselības ministrijas preses sekretāre Anna Strapcāne, piebilstot: "Vērojot situāciju citās valstīs un ieklausoties tajā, ko saka Pasaules Veselības organizācija un infektologi, iedzīvotājiem būtu jārēķinās, ka šovasar, iespējams, lieli masu pasākumi, kur notiek cilvēku pulcēšanās, varētu nenotikt."
"Nozares eksistence ir ļoti atkarīga no publisko pasākumu ienākumiem un norišu savlaicīgas plānošanas, rīkošanas noteikumiem. Covid-19 krīze ir sabiedrības veselības krīze, kuru vada Veselības ministrija. Līdz ar to medicīnas jomas ekspertu vadlīnijas būs noteicošās, pieņemot jebkurus, arī politiskus, lēmumus šajā grūtajā situācijā, kurā pasaule nonākusi pirmo reizi. Neraugoties uz to, dokumentos balstīta skaidrība vai vismaz «ceļa karte» noteikti palīdzētu mūsu nozarei plānot savu nākotni, rēķinoties gan ar laika termiņiem, gan citiem sabiedrības drošībai svarīgajiem ierobežojumiem," Dienai norāda kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA). Modelējot situācijas attīstību, Kultūras ministrija ir uzsvērusi nepieciešamību izstrādāt optimistisko (publiskie pasākumi tiks atļauti jau vasarā) un reālistisko (publiskie pasākumi tiks atļauti vasaras izskaņā vai rudenī) scenāriju. Apzinoties, ka sezonas atsākšana rudenī nebūs viegla, Kultūras ministrija (KM) uzsākusi darbu pie reālistiskā scenārija "iziešanas" stratēģijas, kurā būtiskākais būs risinājumi ar kompleksu pieeju tieši kultūras nozares zaudējumu kompensācijai gan KM padotībā esošajām iestādēm, gan radošajām personām, gan citu publisko pasākumu rīkotājiem.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 23. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
jānis
Kiks