Tērzēšanas robots ChatGPT, ko kompānija OpenAI pērnā gada beigās prezentēja sabiedrībai, ir burtiski apžilbinājis internetu ar savu spēju atbildēt uz visa veida sarežģītiem jautājumiem, lai gan ne vienmēr precīzi. Tagad cilvēki mēģina pielāgot robotu tam, lai tas iejustos dažādās lomās, raksta medijs Wired. Tiek meklētas iespējas, kā mākslīgā intelekta tehnoloģijas, kas ir ChatGPT pamatā, varētu radīt programmas, kas varēs, piemēram, sniegt pārdošanas pakalpojumus vai iestāties par patērētāju tiesībām. Tehnoloģiju izmantošanai var būt daudzas šķautnes, iespējas radīt kaut ko labu ir lielākas, tomēr dezinformācijas un kaitniecības potenciāls arī ir.
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv vadītājas vietnieks Varis Teivāns atzīst, ka ChatGPT ir fenomenāls rīks. Jau tagad daudz ko var izdarīt ar Google palīdzību, bet ChatGPT koncepts ir atšķirīgs. Ar pareizi uzdotiem jautājumiem var diezgan ātri panākt rezultātu, turklāt var iegūt gatava prototipa kodu un tehnisku risinājumu.
Rīks "urķiem"
Ir risks, ka ChatGPT var izmantot kvalitatīvi sagatavotu pikšķerēšanas ziņu radīšanai vai pat uzbrukuma tehniskai sagatavošanai. Pārbaudes nolūkos V. Teivāns mēģināja latviešu valodā radīt pikšķerēšanas ziņu un secināja, ka valodas kvalitāte klibo. Ziņa bija rakstīta it kā uzņēmuma darbiniekiem vadības vārdā ar aicinājumu aizpildīt e-formu, kurā, pateicoties par aizvadītā gada panākumiem, ir iespēja pieteikties finanšu bonusam.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 18. janvāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!