Viņš stāstīja, ka Altum līdz nākamā gada vidum turpinās šā gada pavasarī sāktās atbalsta programmas Covid-19 krīzes seku mazināšanai.
Pēc Bērziņa sniegtās informācijas, pēc Altum atbalsta Covid-19 krīzē vēršas dažādas nozares, tomēr tipiskākās ir pakalpojumi, apstrādes rūpniecība un tirdzniecība.
Covid-19 krīzes ietekmē Altum portfelis ir audzis no 655 miljoniem eiro šā gada sākumā līdz 870 miljoniem eiro patlaban.
LETA jau vēstīja, ka komersanti arī 2021.gadā varēs pieteikties Attīstības finanšu institūcijas Altum (Altum) krīzes atbalsta instrumentiem, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā (FM).
Ministrijā norādīja, ka līdz šim Altum programmu kopējā pozitīvā ietekme uz ekonomiku kopš krīzes sākuma ir pārsniegusi 650 miljonus eiro.
Vienlaikus FM uzsvēra, ka Altum programmas Covid-19 radīto seku pārvarēšanai plānots turpināt līdz 2021.gada vidum. Atkarībā no individuālām vajadzībām uzņēmumi neatkarīgi no nozares var izmantot sešas Altum piedāvātās krīzes programmas - garantijas banku kredītu brīvdienām, garantijas banku aizdevumiem lielajiem komersantiem, Altum aizdevumus apgrozāmajiem līdzekļiem, Altum sindicētos aizdevumus vidējiem un lielajiem komersantiem, eksporta kredītu garantijas arī uz Eiropas Savienības (ES) valstīm visiem komersantiem neatkarīgi no lieluma, kā arī kapitāla fonda finansējumu.
Programmas paredzētas uzņēmumiem, kuri var pierādīt Covid-19 ietekmi un kuri nav finanšu grūtībās.