Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Aptauja: Covid-19 nākamajā vilnī 38% iedzīvotāju sagaida pārdomātākus lēmumus uzņēmēju atbalstam

Sākoties Covid-19 pandēmijas trešajam vilnim Latvijā, 38% iedzīvotāju sagaida pārdomātākus lēmumus no valdības un Saeimas puses, lai tādējādi atbalstītu uzņēmējus, noskaidrots pēc "Baltic International Bank" pasūtījuma veiktajā iedzīvotāju aptaujā.

Vaicājot iedzīvotājiem, ko viņi sagaida, sākoties Covid-19 pandēmijas trešajam vilnim Latvijā, un kāds atbalsts uzņēmējiem būtu visnepieciešamākais, visbiežāk jeb 38% respondenti norādīja, ka nepieciešami pārdomāti lēmumi no valdības un Saeimas puses, savukārt 17% norādīja, ka nepieciešami arī dīkstāves pabalsti. Trešā populārākā atbilde, ko izvēlējās 16% iedzīvotāju, bija - darbinieku pabalstu nodrošināšana no valsts puses.

7% iedzīvotāji uzskata, ka pandēmijas trešajā vilnī kredītbrīvdienas sadarbībā ar bankām un kredītiestādēm varētu būt uzņēmējiem nepieciešamas. Tāds pats respondentu apjoms norādīja, ka īpašas grantu un atbalsta programmas varētu veicināt uzņēmējdarbību.

Valdības un Saeimas pārdomātu lēmumu pieņemšanu par daudz nozīmīgāku uzskata vecāka gadagājuma cilvēki, jo jaunieši vecumā līdz 29 gadiem, šo atbildi izvēlējās tikai 20% gadījumu, taču 60 līdz 74 gadus veci respondenti, vairāk nekā divas reizes biežāk jeb 46%.

Savukārt pilnīgi pretēja situācija vērojama atbildē par dīkstāves pabalstiem, jo jaunāki cilvēki šo instrumentu kā atbalstu uzņēmējiem nosauca 28% gadījumu, bet vecumam palielinoties, šo ierosinājumu izvēlējās arvien mazāk respondentu.

Iedzīvotāju aptauju pēc "Baltic International Bank" pasūtījuma veica pētījumu kompānija "Norstat" 2021.gada septembra sākumā. Tajā piedalījās vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē