Politiķis atgādināja, ka "ir ABLV Bank situācija, ir Norvik Bank situācija", turklāt ir parādījusies fotogrāfija, kurā 2010.gadā Rimšēvičs redzams Krievijā, šķiet, medībās, saviesīgā atmosfērā kopā ar Krievijas Informāciju tehnoloģijas izpētes institūta vadītāju Dmitriju Piļščikovu.
Pēc ministra vārdiem, Latvijas valdībai šajos apstākļos priekšā stāv divi galvenie uzdevumi. Viens no tiem ir Latvijas starptautiskās reputācijas uzlabošana, parādot spējas šo jautājumu risināt. Savukārt otrs problēmu sektors ir nerezidentu naudas apkalpošana Latvijas bankās, par ko Latvija jau tikusi daudzkārt brīdināta, piemēram, iestāšanās OECD laikā, kad daudz kas jau mainīts un nomainīta FKTK vadība, tomēr esot acīmredzams, ka jādara vēl vairāk. Šīs banku sfēras tumšākās puses sakārtošana būs ļoti būtiska, piebilda politiķis.
Ašeradens uzsvēra, ka nav nekāda pamata neuzticēties Latvijas tiesībsargājošajām institūcijām, kuras profesionāli dara savu darbu, savukārt Norvik Bank lielākā īpašnieka Grigorija Guseļņikova atklāsmes, ka Rimšēvičs regulāri esot izspiedis kukuļus, viņš vērtēja gana atturīgi, jo esot jautājums, cik informācija ir pārbaudīta.
Jau ziņots, ka pirmdienas vakarā, beidzoties 48 stundu aizturēšanas termiņam, Rimšēvičs pret 100 000 eiro drošības naudu tika atbrīvots no Valsts policijas izolatora. Pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sniegtās informācijas, viņam arī noteikts amata pienākumu pildīšanas aizliegums.
Rimšēvičs tiek turēts aizdomās KNAB izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots uzņēmējs Māris Martinsons. Uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.
KNAB paziņojis, ka krimināllieta nav saistīta ar kredītiestādēm, kas patlaban darbojas Latvijā, nedz ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par ABLV Bank darbību, nedz arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un Norvik banku.
Kriminālprocess sākts šā gada 15.februārī. KNAB vadītājs Jēkabs Straume vakar žurnālistiem atteicās komentēt gan laiku, kad notika iespējamie likumpārkāpumi, gan iesaistītos cilvēkus, norādot, ka izmeklēšanas interesēs šo informāciju nevar atklāt. Tāpat Straume atteicās komentēt, vai lietai ir kāda saistība ar bijušo maksātnespējas procesa administratoru Māri Sprūdu.
plāns
:)
OIKrādenam taisnība