Viņš skaidroja, ka tradicionāla izglītība nav piemērota mainīgajai pasaulei un tās nākotnei, tāpēc nepieciešams mainīt sistēmu, kā tiek apmācīti cilvēki.
Runājot par nākotnes attīstību, eksperts izcēla, ka visus rutīnas darbus, kurus varētu veikt roboti, agrāk vai vēlāk veiks tikai mehāniski.
Tomēr joprojām esot noteiktas jomas, kuras nevar automatizēt, un tieši šajās jomās jāveicina skolēnu zināšanas. Medicīnā, zinātnē, komunikācijā un izglītībā cilvēku darbaspēks būs pieprasīts arī nākotnē, tomēr tādas jomas kā ražošana, transports, administrācija un finanses arvien vairāk un vairāk tiks automatizētas un cilvēka darbu aizstās mehāniskas ierīces, skaidroja Leonhards.
Viņš uzsvēra, ka papildus STEM priekšmetiem būtiski ir mācīties arī HECI jeb priekšmetus, kas māca ētiku, cilvēcību, radošumu un iztēli.
Leonhards izcēla, ka ir nepieciešams pārstāt veidot mākslīgo nošķīrumu starp skolu un reālo pasauli un tādējādi arī dzīves piemērus vajadzētu vairāk integrēt mācībām skolās.
Papildus Leonhards izcēla, ka tuvākajās desmitgadēs radīsies daudz jaunu profesiju, kuras šodienas sabiedrībai vēl ir svešas, tādēļ arī izglītība un sertifikācija šajās jomās nav izveidota.