"Ekonomika nevar attīstīties bez energoresursiem. Tie ir nepieciešami rūpnīcām, uzņēmumiem, transportam, mājsaimniecībām. Eiropā esam spiesti tos importēt, pārsvarā no Krievijas. Taču šo situāciju mēs varam strauji uzlabot. Mēs varam efektīvāk izmantot ne tikai tos energoresursus, kas mums ir, bet arī vairāk izmantot vēja, saules, ūdens, biomasas enerģiju. Tas ir vitāli svarīgi visai Eiropai," norāda Kariņš, uzsverot šīs dienas balsojuma nozīmīgumu.
Tīrās enerģijas tiesību aktu kopums ir daļa no tā dēvētās Ziemas pakotnes, kuras pieņemšana ir noslēdzošais posms Eiropas Enerģētikas savienības likumdošanā. EP šodien 1. lasījumā atbalstīja trīs pakotnes likumprojektus – par energoefektivitāti, atjaunojamo energoresursu enerģijas izmantošanas veicināšanu un Eiropas Enerģētikas savienības pārvaldību, apstiprinot Parlamenta pozīciju sarunām ar Padomi par likumu gala tekstu. Likumprojekti paredz visā Eiropā līdz 2030. gadam palielināt izmantotās enerģijas efektivitāti par 35% un palielināt atjaunojamo energoresursu īpatsvaru līdz 35%.
Ar Ziemas pakotnes likumprojektu kopumu Eiropas Komisija nāca klajā 2016. gada novembrī un tajā ir iekļauti 8 likumprojekti, kas skar tādus nozīmīgus jautājumus kā elektrības tirgus uzbūve, energoefektivitāte, atjaunojamie energoresursi, elektroapgādes drošība un Eiropas Enerģētikas savienības pārvaldība. Kariņš ir Eiropas Elektrības tirgus uzbūves likumprojektu atbildīgais virzītājs EP.
Kampars OIK atļaujas iztirgojis
Zobs Kaulā
Kariņš liekuļo