Prezidents minēja, ka dažādās valstīs saistībā ar karteļu atklāšanu tiek piekopti interesanti risinājumi.
Piemēram, pirmajai kartelī iesaistītajai firmai, kas piesakās izmeklēšanas iestādē, tiek atlaists sods.
Levita kā tiesneša praksē bijuši gadījumi, kad firmas sāk pieteikties, tiklīdz "uzož", ka tiesībsargājošās iestādes tām varētu būt nākušas pa pēdām. Bijušas arī situācijas, kurās firmu pārstāvji zvanījuši ar minūšu atšķirību, un šādi jautājumi pat nonākuši līdz tiesai.
"Domāju, ka šāds risinājums ir iespējams arī mums, jo tas palīdz vieglāk atklāt karteli un rada neuzticību karteļa dalībnieku vidū, kas atkal apgrūtina tādu karteli noslēgt," vērtēja Levits, uzsverot, ka karteļus atklāt ir grūti.
Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un Konkurences padome septembra sākumā veica tiesas sankcionētas, neatliekamas izmeklēšanas darbības, pamatojoties uz aizdomām par iespējamu vismaz desmit lielāko būvniecības nozares uzņēmumu iesaisti noziedzīgos nodarījumos un Konkurences likuma pārkāpumos.
KNAB rīcībā esošie fakti liecina par iespējamu kukuļu lielā apmērā nodošanu un pieņemšanu, par iespējamu cenu saskaņošanu iepirkumos, ko izdarījuši iepirkumu pretendenti, kā arī par amatpersonu kukuļošanu ar mērķi nodrošināt uzņēmēju interešu realizēšanu ar iepirkumiem nesaistītos jautājumos.
Savukārt Konkurences padome veica izmeklēšanu par iespējamu Konkurences likuma pārkāpumu - aizliegtu karteļa vienošanos.
Noziedzīgie nodarījumi veikti laikā no 2015. gada sākuma līdz 2018. gada vidum. Iespējamās kukuļu summas ir no 25 000 eiro līdz vairākiem simtiem tūkstošu eiro.
:)
Krējums Saldais
Vilks