"Lai pieņemtu darbā cilvēkus ar īpašām vajadzībām, vajadzētu kādus papildus stimulus uzņēmējiem, pretējā gadījumā tikai palielinās uzņēmēja riski," sacīja Rostovskis, norādot, ka tad, ja šādu cilvēku pieņemšana darbā dotu kādus papildus ieguvumus, uzņēmēji būtu aktīvāki.
Kā piemērus viņš minēja šādu cilvēku atlaišanas mehānisma sakārtošanu, jo gadījumos, ja cilvēka ar īpašām vajadzībām atlaišana no darba būs apgrūtināta, tas radīs risku uzņēmējam.
Tāpat Rostovskis bija skeptiski noskaņots par būvnormatīvos paredzēto piekļuves nodrošināšanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Viņaprāt, piekļuvi var nodrošināt arī savādāk, taču izpildot būvnormatīvos prasīto, rodas vienīgi papildus izmaksas. Rostovskis arī uzsvēra, ka piekļuves jautājumos cilvēkus ar īpašām vajadzībām pārstāvošās organizācijas bieži vien "darbojas ar reketa metodēm".
Rostovskis pauda uzskatu, ka daudz labāks mehānisms papildus darbaspēka resursu atrašanai būtu jūtama valsts pārvaldes aparāta samazināšana. "Vienmēr esam uzsvēruši - maza, efektīva, labi atalgota valsts pārvalde ir tas, kas mums vajadzīgs un tas arī ļautu izbrīvēt nepieciešamos resursus," sacīja Rostovskis.
LTRK pirmdien paziņoja, ka aicinās lielākās invalīdus pārstāvošās organizācijas, kā arī atbildīgās ministrijas uz tikšanos, lai risinātu jautājumu par cilvēku ar īpašām vajadzībām integrāciju darba tirgū. Lai arī biedrība vienmēr atbalstījusi cilvēku ar īpašām vajadzībām iekļaušanu darba tirgū, nepieciešams meklēt stimulus, kas palīdzētu gan šiem iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem "satikties" un strādāt kopā
Trollis JT
Rostovskis vergturis, bidla
Priecīgs Paskaidrojums