Ministre norādīja, ka gandarījums par aizvadītajiem svētkiem ir liels, un pauda uzskatu, ka "savā ziņā Dziesmu un deju svētki var vairāk izdarīt valsts izaugsmei nekā daudzas valsts programmas daudzu gadu garumā. Mēs ne tikai ieguvām tādu labu saliedētības sajūtu, man liekas, ka tā bija arī tāda patriotiskās un pilsoniskās audzināšanas stunda. Tas bija arī lielisks sociālās līdzdalības piemērs, kurš turpinās, jo Dziesmu svētki kā tradīcija nebeidzas. Kad vieni noslēdzas, sākas gatavošanās nākamajiem svētkiem," izteicās ministre.
Viņa uzsvēra, ka šie svētki bija pirmie desmit vai pat 15 gadu laikā, kas tika laicīgi plānoti, tostarp laicīgi ieplānots finansējums. "Tas nozīmē, ka laicīgi varēja izplānot visu programmu, mākslinieciskās idejas, jo iepriekšējie svētki - gan 2013., gan 2008. gadā - mēs faktiski budžetu pilnībā zinājām pusgadu pirms svētkiem, kas nav normāli. Tad daudzas lietas tiek sasteigtas."
Ministre noraidīja kritiku par to, vai svētku noslēguma pasākuma laikā bija nepieciešams izteikt pateicību tām valsts un pašvaldību iestādēm un valsts uzņēmumiem, kas par valsts naudu veic savu darbu. "Gribu teikt, ka pateikt paldies ir ļoti svarīgi, vienalga, vai tās ir valsts iestādes vai valsts uzņēmumi. Ja tie no visas sirds piedalījušies procesā, tad nosaukt visus, kas ir šo ieguldījumu devuši pašā noslēgumā, kamēr visi ir sajūsmā un aplaudē, tas ir pareizi."
Jau vēstīts, ka XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI deju svētkus nedēļas garumā klātienē apmeklēja aptuveni 500 000 skatītāju. Savukārt ar interneta tiešsaistes starpniecību svētkus skatījušies vēl aptuveni 514 117 cilvēki no Latvijas, Lielbritānijas, ASV, Vācijas un citām valstīm.
Dziesmu
Pravietisnejaukais
aina