Viņa pilnībā pievienojas EP vadībai, kas šodien nākusi klajā ar visstingrāko nosodījumu Krievijas uzbrukumam Ukrainā.
Melbārde uzskata - notikumi rāda, ka līdzšinējās Eiropas Savienības (ES) un ASV sankcijas Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu nav apturējušas. Tādējādi jau šodien ES ir jāpieņem daudz stingrākas sankcijas, tostarp pret Krievijas bankām, bloķējot to piekļuvi Eiropas finanšu tirgiem, iesaldējot Krievijas aktīvus Eiropas bankās, aizliedzot Krievijai piekļuvi ES tirgum un tehnoloģijām. "Sankcijām jābūt vēl mērķētākām un sāpīgām tieši Krievijas elitei," uzskata Melbārde.
ES politiskajai vadībai ir jāturpina koordinēt savu darbību ar saviem partneriem ASV, NATO un G7 formātā. Vienlaikus EP deputāte uzskata, ka ES ir jāsniedz vēl lielāka finanšu palīdzība Ukrainas valdībai.
"Ceru, ka visas Rietumu galvaspilsētas beidzot ir pamodušās un aptvērušas, kas ir Putins un viņa režīms un ka vienkāršas diplomātiskas pārrunas nav efektīvs līdzeklis cīņā pret šo agresoru. Rietumu demokrātijām šobrīd ir jābūt vienotām un ar kopīgu rīcību Putins ir jāaptur," uzsver Melbārde.
Viņa uzskata, ka sankcijas būtu jāvērš arī pret Baltkrieviju, kura ļauj izmantot savu valsti kā koridoru Krievijas militārajai tehnikai.
Jau ziņots, ka neilgi pēc Krievijas prezidenta Putina pavēles sākt "militāru operāciju" Ukrainā ceturtdienas rītā Krievijas bruņotie spēki veica raķešu triecienus un iebruka savā kaimiņvalstī vairākos virzienos, arī no 2014.gadā okupētās Krimas. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis izsludinājis valstī karastāvokli un paziņojis, ka Ukraina sarauj diplomātiskās attiecības ar Krieviju.
Ukrainas armija iesaistījusies karadarbībā pret Krievijas bruņotajiem spēkiem, sadursmēs un Krievijas triecienos zaudējot vairākus desmitus karavīru. Ukraina paziņojusi arī par vairākiem notriektiem Krievijas lidaparātiem, ko Krievija gan noliedz.
ES, ASV, Lielbritānija un citas valstis iebrukuma gadījumā Ukrainā draudējušas noteikt Krievijai ļoti nopietnas sankcijas, kuras drīzumā sola īstenot.
Viso pilsētām
pari