Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 29. marts
Agija, Aldonis

Rinkēvičs: Cilvēktiesību situācija Krimā nav uzlabojusies

Balstoties uz Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Augstā komisāra cilvēktiesību jautājumos biroja ziņojumiem, cilvēktiesību situācija prettiesiski anektētajā Krimā nav uzlabojusies, šodien ANO ministru paneļdiskusijā pauda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Rinkēvičs šodien Ženēvā piedalījās ANO ministru paneļdiskusijā, kas bija veltīta cilvēktiesību situācijai Krimā.

Viņš norādīja, ka Latvija pauž bažas par rupjiem un sistēmiskiem starptautisko cilvēktiesību un humanitāro tiesību pārkāpumiem, kas notiek Ukrainas suverēnajā teritorijā. 

"Latviju īpaši satrauc pamatbrīvību, tostarp vārda, reliģijas un ticības brīvības, kā arī biedrošanās un tiesību uz mierīgu pulcēšanos, ierobežošana Krimā. Mēs esam satraukti par nopietniem pārkāpumiem un ļaunprātīgu izmantošanu, kas vērsta pret Krimas iedzīvotājiem, jo īpaši par slepkavībām, vardarbību, cilvēku pazušanu, kā arī par politiski motivētu kriminālvajāšanu un diskrimināciju," uzsvēra ārlietu ministrs.

Tāpat ministrs īpaši akcentēja Krimas etnisko un reliģisko minoritāšu stāvokli, norādot, ka Krimas tatāru tiesības ir nopietni pārkāptas, slēdzot Krimas tatāru plašsaziņas līdzekļus, aizliedzot viņu pašpārvaldi, kā arī tā vadītāju un viņu kopienas locekļu vajāšanas. 

Rinkēvičs pauda, ka Krimas tatāriem, ukraiņiem un visām pussalas etniskajām un reliģiskajām kopienām ir jānodrošina iespēja saglabāt un attīstīt savu kultūru, kultūras mantojuma tradīcijas, izglītību un identitāti. 

"Mēs stingri nosodām pretterorisma tiesību aktu ļaunprātīgu izmantošanu un cita veida represijas pret cilvēktiesību aizstāvjiem, žurnālistiem, plašsaziņas līdzekļu darbiniekiem un juristiem. Īpašas bažas rada ziņojumi par nelikumīgu Ukrainas pilsoņu aizturēšanu Krimā un tam sekojošo izsūtīšanu uz Krievijas Federāciju, kā arī par aizturēto spīdzināšanu un sliktu izturēšanos. Turklāt mums jāatceras, ka attālināta ziņošana, iespējams, ilustrē tikai "aisberga" redzamo pusi, nekā par reālo situāciju uz vietas," pauda ministrs.

Ministrs vērsa uzmanību, ka šogad 18.martā apritēs sestā gadadiena, kopš Krievija prettiesiski anektēja Krimas autonomo republiku un Sevastopoli un situācija Krimā pasliktinās. Tajā pašā laikā starptautiskajām cilvēktiesību organizācijām joprojām nav atļauts uzraudzīt situāciju prettiesiski anektētajā apgabalā.

Rinkēvičs informēja, ka kopš 2014.gada Latvija ir sniegusi medicīnisku un psiholoģisku palīdzību 56 Ukrainas karavīriem, kuri ievainoti Krievijas un Ukrainas konfliktā. Ar Latvijas pašvaldību atbalstu ir organizētas vasaras nometnes kritušo karavīru atraitnēm un konflikta skartajiem bērniem. Pagājušā gada decembrī 11 politiski ieslodzītie, kurus Krievija nelikumīgi aizturēja un vēlāk atbrīvoja, apmeklēja Latviju. Viņu vidū bija arī pilsoniskais aktīvists un ukraiņu kinorežisors Oļegs Sencovs.

Tāpat ministrs informēja, ka pērn maijā Latvijas parlaments atzina Krimas tatāru deportācijas par genocīdu, un parlamenta paziņojumā pausts atbalsts Krimas prettiesiskās aneksijas neatzīšanas politikai un nosodīta Krievijas īstenotā represiju un vardarbības politika pret Krimas tatāriem okupētajā Krimā.

Latvijas ārlietu ministrs pauda nostāju, ka Latvija arī turpmāk pieprasīs visu starptautisko un reģionālo cilvēktiesību uzraudzības misiju un cilvēktiesību nevalstisko organizāciju pienācīgu un netraucētu piekļuvi visai Ukrainas teritorijai, tostarp Krimai un Sevastopolei. Latvija arī turpinās aizstāvēt un atgādināt starptautiskajai sabiedrībai, īpaši Eiropas Savienības dalībvalstīm, par cilvēktiesību situāciju Krimā. 

Noslēgumā Rinkēvičs apliecināja Latvijas valdības nelokāmu atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei tās starptautiski atzītajās robežās.

Top komentāri

Scorseze
S
Plānprātīgais riknevič, ko tu kveksti par Krimu, pateicoties tev un tavai "brigādei" Latvijā latviešiem drīz vispār nebūs nekādu tiesību, labāk būtu tinies projām no Latvijas ar visu savu draudziņu!
VVZ
V
Latvijā ir uzlabojusies??? Kaut kā stulbi sanāk- cita acī skabargu ieraudzīt, ja pašam tur ir baļķis.
Jānis
J
Rinkēvičs šodien Ženēvā piedalījās ANO ministru paneļdiskusijā, kas bija veltīta cilvēktiesību situācijai Krimā. -------------------------------------- Viņam nav ko darīt....paneļi, paneļdiskusijas....kād ārlietu budžets tiks samazināts uz pusi? Kāda jēga no šī paneļa uznāciena?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē