Ieceļošanas aizliegums, kas būs spēkā vismaz mēnesi, neattiecas uz pārējo Višegrādas grupas valstu - Čehijas, Polijas un Slovākijas - pilsoņiem.
Robeža slēgta, šādi cenšoties apturēt pandēmijas importu no ārzemēm, skaidro Ungārijas valdība. Par ieceļošanas aizliegumu tika paziņots aizvadītajā nedēļā, bet tas ir spēkā no otrdienas.
"Viņi [Briselē] var teikt, ko viņi grib, bet, ar visu pieticību, mēs redzēsim, kā viņi tuvāko dienu laikā sekos mūsu rīcībpolitikai," intervijā sabiedriskajiem medijiem sacīja Orbāns.
"Neieviešot Ungārijas praksi, viņiem nav izredžu apturēt epidēmiju," viņš piebilda.
ES amatpersonas dod priekšroku vienotai pieejai attiecībā uz ceļošanas ierobežojumiem un oficiāli vērsušās pie Budapeštas saistībā ar šiem izņēmumiem, brīdinot, ka diskriminējoša attieksme pret dalībvalstīm pārkāpj Šengenas zonas noteikumus.
Atbildot uz pārmetumiem, Orbāns sacīja: "Briseles birokrātiem ir jāsaprot, ka šo četru [Višegrādas grupas] valstu starpā ir ļoti cieša epidemioloģiskā sadarbība".
Valsts ar desmit miljoniem iedzīvotāju pandēmijā nav cietusi tik smagi kā citas Eiropas daļas. Kopumā tur reģistrēti 7382 inficēšanās gadījumi un 621 ar Covid-19 saistīts nāves gadījums.
Kopš augusta beigām jaunu inficēšanās gadījumu skaits strauji pieaudzis, un piektdien tika reģistrēts rekordaugsts jaunu inficēšanās gadījumu skaits - 459.