Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +20 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 30. maijs
Lolita, Vitolds, Letīcija

Finanses

Algas aug, bet ne visiem © DIENA

Iespaidīgā cenu kāpuma kompensēšanai algas pielikumu šajā gadā saņēmuši 16% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, bet 3% drīzumā gatavojas ar darba devēju runāt par algas paaugstināšanu. Tas secināts bankas Citadele sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat šovasar veiktajā aptaujā.

Esam jaunas krīzes priekšvakarā © DIENA

Pēdējā pusotra gada laikā strauji (atsevišķos gadījumos – gandrīz pat divkārt) pieaugušās cenas ēdināšanas nozarē, porciju apmēram nekļūstot lielākam, vairs nav nekas neparasts, drīzāk norma. Neraugoties uz to, cilvēki turpina tērēt naudu un baudīt šo vasaru.

Stresa cenu brīdis pārtikas tirgū © DIENA

Ikdienā nepieciešamās pārtikas iegāde aizvien lielākai Latvijas sabiedrības daļai sagādā pamatīgus rūpestus un, iespējams, pēc dažiem mēnešiem pat varētu izraisīt liela mēroga sociālās problēmas.

Latvijas IKP pirmajā ceturksnī pieaudzis par 6,7%

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pirmajā ceturksnī salīdzināmajās cenās, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem, pieaudzis par 6,7%, salīdzinot ar 2021.gada attiecīgo periodu, aģentūrai LETA pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē.

Tirgus iebraucis mīnusos © DIENA

Globālās finanšu tirgus norises un kara sākšanās Ukrainā nav metušas līkumu arī Baltijas valstu, it īpaši Latvijas, vērtspapīru tirgum.

Augstākas algas, mazāk pelēkās naudas © DIENA

Uzskats, ka mūsu ziemeļu kaimiņvalstī Igaunijā viss notiek labāk nekā pie mums, Latvijā, ir bieži dzirdams jau gadiem. Tiek uzsvērts tas, ka Igaunijā ir augstāks sabiedrības turības līmenis, Ziemeļvalstu ētikas standartiem tuvāka uzņēmējdarbības vide, labāk attīstīta e-pārvalde un līdz ar to arī labākas digitālās prasmes gan valsts sektorā, gan kopumā sabiedrībā. Tāpat tiek uzsvērts, ka Covid-19 pandēmijas gados Igaunijā veiksmīgāk nekā mūsu valstī sabalansēta cīņa pret Covid-19 ar ierobežojumu skarto nozaru saglabāšanu.