Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Brazīlija

Covid-19 melnie rekordi un varas haotiskā reakcija vairo bažas Brazīlijā

Dienvidamerikas valsts Brazīlija šonedēļ nostiprinājusi jaunā koronavīrusa karstā punkta statusu pēc tam, kad tur konstatēts rekordliels inficēto un mirušo skaits. Savukārt haotiskā un vāji koordinētā varasiestāžu reakcija uz Covid-19 izplatību rada bažas, ka sliktākais šajā valstī vēl ir tikai priekšā, raksta Bloomberg.com. Žurnāls Forbes prognozē, ka, ja līdzšinējās tendences saglabāsies, Brazīlija, kas pašlaik atrodas apstiprināto inficēto skaita ziņā trešajā vietā pēc ASV un Krievijas, 7–10 dienu laikā var Krieviju apsteigt.

Pandēmijas ierobežojumu skartie dodas protestēt

Jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) izraisītās globālās pandēmijas apkarošanai daudzviet pasaulē tika ieviesti stingri ierobežojumi, kā rezultātā darbu īstermiņā vai uz ilgāku laiku zaudēja miljoniem cilvēku. ANO paredz, ka ilgtermiņā darbu varētu zaudēt teju 200 miljoni cilvēku. Ar situāciju neapmierinātie pēdējo nedēļu laikā daudzviet devušies pilsētu ielās, lai, ignorējot pulcēšanās aizliegumus, protestētu pret amatpersonu lēmumiem.

Bolsonaru apšauba Covid-19 upuru skaitu Brazīlijā

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru piektdien izteica šaubas par viņa paša valdības paziņoto jaunā koronavīrusa upuru skaitu Brazīlijā, sakot, ka tas var būt uzpūsts, lai kalpotu "politiskām interesēm".

Brazīlija atsauc visus diplomātus no Venecuēlas

Brazīlija ir atsaukusi visus savus diplomātus un ārlietu dienesta darbiniekus no Venecuēlas, kā arī aicinājusi Venecuēlas prezidenta Nikolasa Maduro valdību šādi rīkoties ar saviem pārstāvjiem Brazīlijā, ceturtdien pavēstīja ziņu avots Brazīlijas valdībā.

Lietavās Brazīlijā 21 bojāgājušais

Vismaz 21 cilvēks zaudējis dzīvību spēcīgajās lietus gāzēs, kas Brazīlijā Sanpaulu un Riodežaneiro štatos izraisījušas pēkšņus plūdus un zemes nogruvumus, otrdien pavēstīja varasiestādes.

Brazīlijā noslepkavots tūrists no Lietuvas

Brazīlijā ceturtdien noslepkavots tūrists no Lietuvas, un aizturēts Brazīlijas pilsonis, kas tiek turēts aizdomās par slepkavību, piektdien ziņu aģentūrai BNS apstiprinājusi Lietuvas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Rasa Jakilaitiene.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide