Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Dabas takas

Slokas ezera taka – īpaši skaista

Pavasarī īpaši skaista ir Slokas ezera taka, jo daudzviet ūdens līmenis ir tik augsts kā nekad pārējā gada laikā, līdz ar to ainavai piemīt specifiska burvība. Applūstošā daļa ir mitrais melnalkšņu dumbrājs takas sākuma daļā, bet pirms tam ejot paveras lielisks skats uz ūdensputniem bagātu ezeru un kokiem, kas spoguļojas purvāja ūdeņos, bet daļa takas ved pa mežu.

Pavasara taciņu vilinājums

Dabas mīļotājiem un pārgājienu cienītājiem jebkurš gadalaiks ir gana labs, lai izstaigātu kādu skaistu un interesantu maršrutu. Pavasaris mainīgo laikapstākļu dēļ ir visizaicinošākais, taču kūstoši ledi un dubļaini ceļi nav šķērslis, lai dotos meklēt skaisto, saklausīt un saredzēt pavasara vēstnešus, mazliet arī pārbaudīt savu izturību un pacietību.

Tērvetes dabas parkā applūdis atrakciju laukums

Pēc pagājušās nakts stiprajām lietavām applūdusi atrakciju laukuma teritorija Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē, aģentūru LETA informēja dabas parka tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja Lilita Kauste.

Rosīgais gads LVM dabas parkā Tērvetē

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē – viens no iecienītākajiem tūrisma objektiem Latvijā un Baltijā – aptver vairāk nekā 1200 ha plašu teritoriju. Plašajā un aizraujošajā pasaku pasaulē ik gadu tiek atjaunota esošā infrastruktūra un izbūvēti jauni objekti – gan koka skulptūras, gan aktīvās atpūtas atrakcijas. 2017. gadā LVM dabas parku Tērvetē apmeklēja 146,5 tūkstoši tūristu, portālam Diena.lv pavēstīja dabas parka pārstāve Ruta Vazdiķe.

Jaunos kokus sargās vilna

Lai cīnītos pret meža zvēru radītiem postījumiem skujkoku jaunaudzēs, šogad a/s Latvijas valsts meži (LVM) izmēģina jaunu aizsardzības metodi – nemazgātas aitas vilnas šķipsnu uztīšanu jaunajiem kociņiem.

Uz Dunikas purvu baudīt klusumu

Kurzemē netālu no Liepājas, pie pašas Lietuvas robežas, atrodas Dunikas dabas liegums ar septiņus tūkstošus gadu veco Tīrpurvu, pār kuru stiepjas piecus kilometrus garā (Eiropā garākā) purva laipa. Purvs ir interesanta apmeklējuma vieta ne tikai dabas pētniekiem – kā apcerīga klusuma oāzi to savās dienasgrāmatās No patikšanas uz patikšanu 2002. gadā aprakstījis arī dzejnieks Imants Ziedonis. "Reizēm te pārņem sajūta kā atrodoties pasaules malā," pajoko Dienvidkurzemes meža iecirkņa vadītājs Kārlis Altītis, kas uzņēmies gida pienākumus Dabas Dienai.

Velga Vītola tomēr turpinās strādāt Līgatnes dabas takās

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) ģenerāldirektors Jānis Strautnieks  un zvērkope Velga Vītola Ziemassvētku brīvdienās ir tikušies un vienojušies, ka viņa arī turpmāk strādās Līgatnes dabas takās. Par to portālu Diena.lv informēja DAP pārstāve Rita Jakovļeva.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide