Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +14 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 3. augusts
Augusts

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība

Visiem viens šablons nederēs

Izglītības un zinātnes ministrijas ieteikumi izglītības iestādēm piesardzības pasākumu īstenošanai Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai jau paspējuši izraisīt viļņošanos sabiedrībā. Tas gan vēl ir tikai projekts. Par Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rosinātajām izmaiņām stāsta LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Vanaga atkārtoti ievēlēta par LIZDA priekšsēdētāju

Attālināti notikušā kongresā par Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēta Inga Vanaga, informē LIZDA pārstāvis Guntis Meisters.

Nekādu grozījumu normatīvos saistībā ar finansējumu dienaskārtībā nav

Ceturtdien izplatītajam Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) paziņojumam, ka tiek gatavoti grozījumi normatīvajos aktos, lai no tiem izņemtu konkrētus skaitļus par pedagogu atalgojuma kāpumu un zinātnes bāzes finansējuma pieaugumu, nav nekāda pamata.

LIZDA apkopojusi datus par pirmsskolas pedagogu atalgojumu un noslodzi

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ir apkopojusi datus par pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu daba slodzi un atalgojumu. Informācija, kura iegūta no visām 119 pašvaldībām, atklāj nevienlīdzību pirmsskolas pedagogu atalgojumā un noslodzē, portālam Diena.lv pavēstīja arodbiedrība.

Straujuma: Bioloģijas skolotājs varētu konsultēt zemniekus

Skolotāji no mazajām skolām var darboties arī citās valsts finansētās profesijās, piemēram, bioloģijas skolotāji konsultētu zemniekus, un tādējādi ar diviem darbiem nodrošinātu sev pilnu slodzi, raidījumā Rīta Panorāma sacīja ministru prezidente Laimdota Straujuma (Vienotība).

Latvijas pedagogi sūdzēsies Eiropas kolēģiem, ka Latvija netur solījumus

Otrdien Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadība starptautiskā konferencē Vīnē nolēmusi informēt kolēģus, ka Latvijas valdība nepilda dotos solījumus, kas varētu novest pie iespējamiem pedagogu protestiem Latvijas prezidentūras ES laikā. 

Pedagogu izmisuma soļus nesadzirdēs

Neskatoties uz to, ka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pieteikusi šogad jau otro pedagogu piketu, kā arī draud ar streiku, skolotāji reģionos uzskata, ka arī šādi viedokļa paušanas mehānismi nepalīdzēs tapt sadzirdētiem. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide