Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Lūši

VMD: Lūšu medības Latvijā nav pamata aizliegt

Pērn Vides konsultatīvajā padomē izskanējušais ierosinājumu aizliegt Latvijā lūšu medības nav pamatots un šo dzīvnieku populācija valstī kopumā ir vērtējama kā stabila, informēja Valsts meža dienests (VMD).

Latvijā padziļināti pētīs lūšus

Līdzšinējais lūšu monitorings tika balstīts galvenokārt uz nomedīto dzīvnieku izpēti, bet tagad nolemts veikt padziļinātu šo plēsējdzīvnieku izpēti, izmantojot arī citas metodes, piektdien vēstīja LNT raidījums 900 sekundes.

Graciozais meža kaķis

Lūšu medību sezona Latvijā sākas 1. decembrī un beidzas 31. martā vai ātrāk, ja ir nomedīts atļautais lūšu skaits. 2016./2017. gada medību sezonā atļauts nomedīt 150 lūšus. Pēdējos piecos gados lūšu skaits ir palielinājies. Medības ir atļautas, lai regulētu lūšu populācijas skaitu, izšaujot vecus, slimus dzīvniekus, regulējot tēviņu un mātīšu skaitu utt.

Sākusies jaunā lūšu medību sezona; šī gada limits - 150 lūši

Sākot ar 1.decembri, Latvijas mežos sākusies jaunā lūšu medību sezona, kas turpināsies līdz nākamā gada 31.martam, liecina Valsts mežu dienesta izdotais rīkojums. Tas arī paredz, ka pieļaujamais lūšu nomedīšanas apjoms šajā sezonā ir 150 dzīvnieku.

Hercogam Jēkabam par godu

Steidzīgajiem, kuri Rīgas zooloģisko dārzu grib apskatīt stundā vai divās, nez vai būs lemts ieraudzīt lūšu pāra Kamēlijas un Rubīna 2. aprīlī dzimušos trīnīšus. Mazuļi prot maskēties un saplūst ar 2011. gadā atjaunotās lūšu rezidences apkārtni. Taču pacietīgajiem gaidīšana atalgosies - vērojot lūšu bērnu aizrautīgās rotaļas.

Vāc parakstus, lai ierobežotu vilku un lūšu medību apjomu

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana, lai mainītu vilku un lūšu medību apjomu un medību sezonas garumu Latvijas teritorijā.Kā iniciatīvas pieteicējs norādīts Mareks Viļķins. Viņš uzsvēris, ka mūsdienu Eiropā vilki un lūši ir aizsargājamas sugas, bet Latvijā tiekot apšauti ne tikai vietējie vilki, bet arī tie, kuri pēc tam šeit ienāk no kaimiņvalstīm, jo medību slodze ir tik intensīva, ka katru gadu vilku populācija tiekot apšauta 43% apmērā, satraucies Viļķins.

FOTO: Rīgas Zoo lūšu pārim ģimenes pieaugums

2014.gada 18.marta rīts zooloģiskā dārza darbiniekiem bija sarūpējis gaidītu notikumu – ģimenes pieaugumu lūšu pārim Kamēlijai un Rubīnam. Lai jaundzimušajam nodrošinātu maksimālu mieru, par mazuli Latvijas dižkaķu ģimenē darbinieki priecājās klusi, pacietīgi vērojot mātes un mazuļu uzvedību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide