Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

REDZE

Par acīm jārūpējas pastāvīgi

Par acu veselību ietekmējošajiem faktoriem Guntars Gūte sarunājas ar oftalmoloģi, ķirurģi, Aiwa Clinic Oftalmoloģijas dienesta vadītāju un Veselības centru apvienības galveno oftalmoloģi Daci Lietuvieti.

Stagnēt nozīmē regresēt

"Optometristes profesija, zināšanas un praktiskā darba pieredze ir ļoti labs pamats, lai strādātu šajā biznesā, taču atpakaļ gan gluži nevelk," atzīstas Marta Siliniece, kura optometrijas nozares kompānijā OC Vision pirms 13 gadiem sāka ar klientu redzes pārbaudēm un briļļu piemeklēšanu, bet patlaban atbild par visa uzņēmuma pārdošanas attīstību.

Vācu žurnālists atklāj, ka pāvests zaudē redzi

Pāvests Benedikts svētdienas uzrunā Svētā Pētera laukumā, Vatikānā, aicināja ticīgos aizlūgt par viņu un viņa pēcteci. Aptuveni 50 000 cilvēku lielais pūlis viņam atbildēja, skandējot “garu mūžu pāvestam” un skaļiem aplausiem. 

Lūdz ziedot naudu, lai bērns varētu ieraudzīt mammu

Kirilam Pankratjevam ir tikai 10 gadi. Zēns ļoti slikti redz, turklāt tikai ar vienu, labo aci. Kreisā acs ir izoperēta pirms sešiem gadiem un tās vietā ir ielikta protēze. Šobrīd Kirila stāvoklis ir strauji pasliktinājies, un viņš var palikt bez savas vienīgās acs. Viņam ir steidzami nepieciešama operācija.

Bezmaksas redzes pārbaudes LU Optometrijas un redzes zinātnes nodaļā

Katru rudeni Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes (LU FMF) Optometrijas un redzes zinātnes nodaļa Ķengaraga ielā 8 aicina iedzīvotājus uz bezmaksas redzes pārbaudēm, ko veic Optometrijas profesionālās maģistrantūras studiju programmas pēdējā kursa studenti. Šogad jau no 12.septembra līdz 7.

Palīdzības ABC acu traumu gadījumos

Brīžos, kad saskaramies ar traumām, negadījumiem un īsti nezinām, kā pareizi sniegt pirmo palīdzību cietušajam, pārņem stress un apjukums. BKUS Bērnu Acu slimību klīnikas optometriste un Optikas salonu Metropole redzes speciāliste Ilze Dilāne konsultē par sadzīvē visbiežāk gūtām acu traumām, ko gūst kā pieaugušie, tā arī bērni.

Sievietes ir divtik aklas

8.oktobrī atzīmēs Pasaules Redzes dienu. Pasaules Redzes dienas 2009 (PRD09) tēma ir "Dzimums un acu veselība- vienlīdzīgi pieejamai acu aprūpei" atzīstot, ka divas trešdaļas neredzīgo cilvēku visā pasaulē ir sievietes un meitenes, toties daudzās vietās vīriešiem ir divreiz vieglāk saņemt acu aprūpei. Pasaules Redzes dienas notikumu ietvaros ir līdz pat 300 notikumiem vairāk nekā 50 valstīs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide