Iet vienlaicīgi divās skolās, ar skolotāju sarunāties skaipā un mājasdarbus pirms nodošanas ieskenēt – tās ir tikai dažas no lietām, pie kā jāpierod ārzemēs dzīvojošo ģimeņu bērniem, kuri līdzās mītnes zemē apmeklētajai skolai izvēlas arī tālmācību. Šādu iespēju piedāvā vairākas Latvijas skolas, un tas dod priekšrocības un ļauj vieglāk iejusties atgriežoties, tomēr ne vienmēr ir viegli, un arī par programmu plusiem un mīnusiem domas dalās.
Tālmācība ir viens no praktiskajiem risinājumiem, kā veicināt no Latvijas aizbraukušo iedzīvotāju atgriešanos, šādu viedokli paudusi vairāk nekā puse iedzīvotāju pēc Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) un Liepājas Universitātes (LiepU) pasūtījuma decembrī veiktajā pētījumā.Tas ir skaidrojams ar to, ka attālinātas mācības Latvijas augstskolās nodrošina nepārtrauktu saikni ar mājām un ļauj iegūt profesiju, kas pēcāk nodrošina stabilu darbu Latvijā.
"Nevajag nekur braukt, iet, mainīt savus plānus, varu ieritināties dīvāniņā ar kafijas krūzi rokās un mācīties," tā par savām studijām Dienai stāsta Svetlana Kračus, kura jau otro gadu izvēlējusies mācīties tālmācības programmā. Lai gan šaubas šajā gadījumā varētu būt par mācību kvalitāti, aizvien vairāk izglītības iestāžu piedāvā tālmācības programmas. Viena no mērķa grupām ir arī tautieši ārzemēs, ceturtdien vēsta laikraksts Diena.
Ap 1800 cilvēku izmanto iespēju, ko piedāvā Latvijas Universitāte (LU) sadarbībā ar Birojnīcas projektu LU Open Minded, iegūt bezmaksas bakalaura līmeņa izglītību latviešu valodā tiešsaistē. Šāda prakse ārzemēs pastāv jau sen, un Latvijas Universitātes (LU) rektors Mārcis Auziņš norāda, ka Universitātei un viņu sadarbības partneriem šis projekts ir mēģinājums sekot līdzi pasaules tendencēm.
Aktieris un producents Marks Vālbergs saviem profesionālajiem panākumiem nolēmis pievienot vēl vienu – vidusskolas diplomu, ziņo izdevums People. 41 gadus vecais aktieris tā arī nekad nav ieguvis vidusskolas atestātu, jo pusaudža gados, konfliktējot ar likumu, viņš vairāk laika pavadījis cietumā, nevis skolas solā.