Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +30 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 15. augusts
Dzelde, Zenta, Zelda

Troksnis

Parīzē sāk izmēģināt transporta trokšņu radarus

Centienos samazināt transportlīdzekļu radīto trokšņu nelabvēlīgo ietekmi uz iedzīvotājiem Francijas galvaspilsētas Parīzes ielās šonedēļ uzstādīti un ieslēgti divi pirmie trokšņu radari, vēsta Reuters.

Nakts ir, miera nav

Izklaides vietu radītie trokšņi kļūst arvien traucējošāki. Īpaši aktuāli tas ir Rīgai un Jūrmalai, kur iedzīvotāji, nespējot pašu spēkiem vienoties ar pašvaldību, palīdzību meklē medijos. "Gadu no gada Jūrmalas dome nespēj atrisināt problēmu ar trokšņotājiem un naktsmiera traucētājiem, tādēļ neskaitāmas ģimenes ar maziem bērniem kļūst par svētku un koncertu ķīlniekiem," Jūrmalas iedzīvotāju vārdā raksta Tija Ezeriņa.

Eksperti: putekļsūcējs ir skaļākā mājsaimniecības ierīce

Electrolux veiktā pētījuma rezultāti par trokšņu ietekmi uz cilvēku veselību liecina, ka katru gadu visā pasaulē miljoniem cilvēku pārceļas uz klusāku dzīvesvietu, jo nespēj izturēt apkārt esošos trokšņus. Pētījumā konstatēts, ka pie kaitinošākajiem miera traucēkļiem pieskaitāms televizora, mājas audio iekārtu un spēlējošos bērnu radītais troksnis. Katrs sestais respondents kā traucēkli minējis kaimiņu putekļsūcēja radīto troksni, turklāt putekļsūcējs ir atzīts par skaļāko mājsaimniecības ierīci.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide