Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Māksla

Desmit gadu vienā solī ar pasauli © DIENA(1)

Laikmetīgās mākslas centra Kim? uzdevums vienmēr ir bijis pavērst pasaules skatienu uz Latviju, lieki negaidot, ka šī interese radīsies pati no sevis. Kādi ir institūcijas būtiskākie sasniegumi tās pastāvēšanas desmit gados?

Jaunos māksliniekus un kuratorus aicina pieteikties konkursam Kim? Open Call 2020

Gatavojoties nākamā gada izstāžu programmai, Kim? Laikmetīgās mākslas centrs izsludina trešo Kim? Open Call, kas uzvarētājam - vienam māksliniekam, mākslinieku kolektīvam vai kuratoram no Latvijas dod iespēju īstenot izstādi Kim? Laikmetīgās mākslas centrā 2020. gada aprīlī, informēja centra pārstāvji.

Līdzsvara meklējumi © DIENA

Jaunais mākslinieks Toms Harjo stāsta par personālizstādi Aicinājums, aktiermeistarības studijām un kino aizkulišu valdzinājumu

Pašlaik ir svarīgi būt mierīgam © DIENA

Džeimsa Džoisa bailes, Edipa komplekss un daudz laikmetīgās mākslas. Zalcburgas festivāla notikumos mūzika un teātris organiski mijiedarbojas ar aktuālo vizuālo kultūru

LMA studenti aicina uz grupas izstādi Neviens to nelūdza(1)

Pirmdien, 26. augustā plkst. 18 bijušajā tekstilrūpnīcā Boļševička Ganību dambī 30 Latvijas Mākslas akadēmijas studenti - jaunie mākslinieki Kristīne Upīte, Jānis Šneiders, Agate Bernāne, Paula Zvane, Liene Rumpe, Līva Blumfelde un Agnese Piziča aicina uz izstādes Neviens to nelūdza atklāšanu, informēja izstādes pārstāve Marta Krivade.

MVT Vasaras mājas izstāžu cikls LMA100 noslēgsies ar izstādi Samaltie

27. augustā plkst. 18 fonda Mākslai vajag telpu (MVT) Vasaras mājā tiks atklāta pēdējā izstāde izstāžu ciklā LMA100, kas veltīta tēlniekam Emīlam Melderim, kura daiļradi un devumu Latvijas mākslas vēsturē interpretēs mākslinieks Aigars Bikše kopā ar jaunajiem un daudzsološajiem tēlniekiem Anci Vilnīti, Oto Holgeru Ozoliņu un Robertu Bāliņu, skatītājiem piedāvājot izstādi ar nosaukumu Samaltie, informēja kuratore Katrīna Jaunupe.

Mūsdienu templis Berlīnes sirdī © DIENA

Džeimsa Simona galerija ir Berlīnes Muzeju salas vienīgā jaunbūve, un tās atklāšanā jūlijā uzrunu teica Vācijas kanclere Angela Merkele. Galerijas būvniecība izmaksāja 137 miljonus eiro

Pedvāles mākslas parkā top jauns vides objekts Akmens laiva

No 23. jūlija līdz 18. augustam Pedvāles mākslas parka mākslinieku rezidencē strādā amerikāņu mākslinieks Karls Billingslī, kurš veido 30 m garu, 10 m platu un 2,5 m augstu vides mākslas objektu Akmens laiva, informēja Pedvāles mākslas parka kuratore Laura Miglone.

ISSP Galerijā būs skatāma izstāde Savādā ieleja

Trešdien, 14. augustā, plkst. 18, ISSP Galerijā tiks atklāta sešu jaunu Eiropas mākslinieku izstāde Savādā ieleja (Valley of the Strange), kas pievērsīsies veidiem, kā fotogrāfija ļauj saredzēt ikdienu citā, nepazīstamā gaismā, informēja galerija pārstāve Liāna Beņķe.

Tu izliecies par sevi. Sindijas Šērmenas masku balle © DIENA

Jums patīk fotografēt sevi negaidītos rakursos? Sindija Šērmena to ir izdarījusi pirmā! Viņu pazīst visi un neviens, viņa ir visur un nekur – fotogrāfe Sindija Šērmena jau ilgāk nekā četrus gadu desmitus ir viena no spožākajām un noslēpumainākajām laikmetīgās mākslas zvaigznēm. Londonā ir atklāta visaptveroša viņas darbu retrospekcija

Dzelzceļa muzejā atklās izstādi Nākamā pietura - MĀJAS

Ceturtdien, 8.augustā, Dzelzceļa muzejā Rīgā plkst. 17.30 tiks atklāta izstāde Nākamā pietura – MĀJAS, kur fotogrāfijās, stāstos un audio ierakstos iemūžināts dzelzceļa staciju - kādreizējo pasažieru ēku, un dzelzceļnieku kazarmu jaunais liktenis.

Ar Āfrikas un Latvijas mākslinieku izstādi aizsāk Tukku Magi muzeja projektu

20. – 25. augustā Rūmenes muižā būs skatāma izstāde Bez fetiša / Without Fetish, kurā Āfrikas tradicionālā māksla izstādīta mijiedarbībā ar latviešu mūsdienu mākslinieku darbiem. Izstāde liek pamatus vērienīgajam daudzkultūru mākslas muzeja Tukku Magi projektam, kas būs pirmais šāda veida mākslas centrs Ziemeļeiropā, informēja pasākuma pārstāve Katrīna Ķeķe.