Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 1. aprīlis
Dagne, Dagnis

Māksla

Modes muzejā varēs apskatīt starptautisku autorleļļu izstādi Parfīms

No 21. janvāra līdz 29. februārim Modes muzejā Grēcinieku ielā 24 būs apskatāma starptautiska autorleļļu mini izstāde Parfīms. Tajā būs izstādītas vairāku valstu leļļu mākslinieku veidotās lelles, kas piedalījušās starptautiskā konkursā. Par iedvesmas avotu leļļu māksliniekiem kalpojuši slaveni aromāti, informēja izstādes rīkotāji.

Latvijas Mākslas akadēmija šogad aicina uz karnevālu Utopija. Distopija

Piektdien, 7. februārī, no plkst. 21 līdz 6 Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisināsies 82. karnevāls, kas pārtaps par portālu ceļojumiem uz nākotnes pasauli, piedāvājot vērienīgu mākslas un radošuma svētkus un padarot to par vienu no gada lielākajiem notikumiem. Pasākumu atklās plkst. 21 Latvijas Kultūras akadēmijas horeogrāfijas studenti ar īpaši karnevālam sagatavotu performanci. Uzreiz pēc ceremonijas sāks darboties un atdzīvoties akadēmijas telpas, padarot karnevālu par visu mākslu svētkiem – trīsstāvīgu performanci 9 stundu garumā, informēja LMA pārstāve Laura Ozola.

Kalnciema kvartālā notiks RIBOCA2 darbnīcu cikls lieliem un maziem

Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) organizatori 11. janvārī atklās iesildošo pasākumu ciklu RIBOCA darbnīca, kas nākamos piecus mēnešus katru sestdienu aktivizēs kādu no biennāles tēmām, iedvesmosies no māksliniekiem un viņu darba tehnikām. Uz bezmaksas izzinošām un radošām aktivitātēm Kalnciema kvartāla galerijā aicināts ir ikviens, jo īpaši ģimenes ar bērniem un jauniešiem. Šī būs lieliska iespēja iepazīt biennāli ne tikai kā apmeklētājam, kuram ļauts ir redzēt gala rezultātu - izstādi, bet arī iesaistīties RIBOCA2 aizkulisēs un dažu mākslas darbu tapšanas procesos, informēja pasākuma rīkotāji.

Man jātaisa Latvijas nauda! © DIENA(1)

Atzīmējot grafiķa Riharda Zariņa 150 gadu jubileju, Latvijas Nacionālās bibliotēkas 4. stāva galerijā līdz pat 2020. gada 30. septembrim būs apskatāma izstāde Raksti un grafika. Rihards Zariņš. Tā noslēdz LNB simtgades izstāžu ciklu.

Lielajā dzintarā notiks Pētera Sidara un Pāvila Raudoņa izstāde Plūsma

No 10. janvāra Liepājas koncertzālē Lielais dzintars būs skatāma mākslinieka Pētera Sidara un dzejnieka Pāvila Raudoņa izstāde Plūsma. Tajā būs aplūkojamas Pētera Sidara abstraktās gleznas, objekti un instalācijas no dažādiem materiāliem, kuras papildinās Pāvila Raudoņa dzeja, informēja koncertzāles Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Santa Margeviča.

Tekstilansambļu krāsu spēles Edītes Pauls-Vīgneres personālizstādē Kafijas kantāte © DIENA

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā līdz 1. martam ir aplūkojama Edītes Pauls-Vīgneres personālizstāde Kafijas kantāte, ar kuru tiek atzīmēta pazīstamās latviešu tekstilmākslinieces astoņdesmitā dzimšanas diena un viņas radošās darbības piecdesmit gadu jubileja. Tās nosaukums ir aizgūts no viņas četrdaļīgā darba, kurš tapis 1976. gadā un kurā attēlots kafijas pupiņu ceļš līdz zeltaini baltajai tasītei.

ISSP Galerijā notiks kopīga radošā darbnīca bērniem un senioriem

Sestdien, 21. decembrī, plkst. 12 ISSP Galerijā Berga bazārā pirmoreiz notiks ISSP Bērnu un vecvecāku diena, tā stiprinot saikni un veicinot sapratni starp dažādām paaudzēm un iedvesmojot kopīgi radīt mākslas darbu, ko svētkos uzdāvināt saviem mīļajiem, informēja galerijas pārstāvji.

Uz vienas planētas. Vilks, bizons un Homo sapiens - koncertzālē Cēsis skatāma trīs somu mākslinieku izstāde

Homo sapiens, šis pašieceltais dabas pavēlnieks un unikālas apziņas īpašnieks, savā nesenajā vēsturē padarījis mūsu planētu tik lielisku, taču vienlaikus arī tik neaizsargātu, ka mums nepieciešama pazemīgāka attieksme pret savu lomu pasaulē, – ar šādu patosu koncertzālē Cēsis līdz 26. janvārim būs skatāma trīs somu mākslinieku izstāde Uz vienas planētas. Vilks, bizons un Homo sapiens, kas ar Somijas vēstniecības Latvijā atbalstu notiek Somijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmas ietvaros, pievēršoties klimata izmaiņām un tam, kā tās ietekmē cilvēku, dzīvnieku un augu valsts pastāvēšanu.

FOTO: Siguldas pilsdrupu estrādē skaisti mirdz Elitas Patmalnieces darbi

13. decembrī Siguldas pilsdrupu estrādē tika atklāts multimediālais brīvdabas uzvedums Sapnis. Tajā, izmantojot video projekciju, gaismu, lāzeru un skaņas sintēzi, atdzīvojušies mākslinieces Elitas Patmalnieces darbi. Uzvedums Sapnis vēl būs skatāms Siguldā no 20. līdz 23. un no 25. līdz 30. decembrim, informēja uzveduma veidotāji.