Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Māksla

Viļņā atklās izstādi Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā

Piektdien, 24. jūlijā, Lietuvas Nacionālā mākslas muzeja Nacionālajā mākslas galerijā Viļņā tiks atklāta ceļojošā izstāde Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā – vērienīgs kopprojekts, veltīts Baltijas valstu 100 gadu neatkarības gadadienai. Izstāde jau guvusi atzinību Francijā un Igaunijā, kur to apmeklējuši vairāki simti tūkstošu skatītāju.

Nedaudz mulsuma. Mākslinieces Annemarijas Gulbes vērojums par citiem un izziņa par sevi © DIENA

"Meklēju atbildi, kādēļ to nemeklēju – vērojot, kā meklē citi," par savu darbu sēriju Love Re-search raksta jaunā fotogrāfe Annemarija Gulbe. Viņas pirmā personālizstāde Rīgā aplūkojama ISSP Galerijā (Berga bazārā), pie kuras maigi rozā tonī nokrāsotajām sienām pieliktas viņas fotogrāfijas ar privātiem mirkļiem no autores vienaudžu dzīves. Šī darbu sērija aizsākusies kā ISSP skolas diplomdarbs un turpinājusi attīstīties divi ar pusi gadu garumā (izstāde būs aplūkojama līdz pat 29. augustam).

Kauņā būs skatāma Janas Kukaines veidotā izstāde Siltumnīcas mūza(1)

No 25. jūlija līdz 30. augustam Kauņas Fotogrāfijas galerijā (Lietuva) būs skatāma kuratores Janas Kukaines izstāde Siltumnīcas mūza. Izstādē piedalās mākslinieces Irēna Giedraitiene (Irena Giedraitiene) no Lietuvas, Klēra Galagēra (Clare Gallagher) no Ziemeļīrijas, Jāna Koko (Jaana Kokko) no Somijas un Elīna Brasliņa no Latvijas, informēja izstādes kuratore.

Kultūrvietā Tu jau zini kur sākas izstāžu cikls Iknedēļas atklājums

Laikā no 20. jūlija līdz pat 26. oktobrim kultūras vietā Tu jau zini kur Tallinas pagalmā norisināsies izstāžu cikls Iknedēļas atklājums, skatītājiem ik pirmdienu piedāvājot iepazīties ar dažādu paaudžu latviešu mākslinieku darbiem. Piecpadsmit nedēļās pēc kārtas, viena no plašā angāra sienām tiks atvēlēta mākslas ekspozīcijai, vēršot uzmanību laikmetīgās vizuālās mākslas nozīmei kopējā kultūras dinamikā un akcentējot konkrētā autora spēju procesuāli strādāt ar telpu, tai piešķirot papildus nozīmju dimensiju, informēja izstāžu cikla rīkotāji.

Daugavpilī norisinās 8. starptautiskais keramikas mākslas simpozijs

Divas nedēļas intensīvi strādājot studijās, vadot lekcijas, publiskas prezentācijas un gatavojoties noslēguma izstādes atklāšanai Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, Daugavpilī no 10. līdz 24. jūlijam norisinās 8. starptautiskais keramikas mākslas simpozijs Keramikas laboratorija, informēja simpozija rīkotāji.

Kuldīgā atklās vērienīgu tēlniecības un vides objektu izstādi

No 17. jūlija līdz 27. septembrim Kuldīgā būs apskatāma izstāde Tēlniecība. Objekts., kuras laikā mākslas darbus varēs aplūkot gan pilsētvidē, gan iekštelpās – Kuldīgas Mākslas namā un Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā. Aptverot visplašāko tēlniecības tehniku un materiālu klāstu, Tēlniecība. Objekts. aicinās meklēt līdzīgo un atšķirīgo gan labi pazīstamu mākslinieku, gan Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu radītajos objektos, atklāja izstādes rīkotāji.

Dziļi purvā starp mellenēm. Tapusi Andra Eglīša un viņa domubiedru izstāde Savvaļa © DIENA

Obligāti velciet gumijas zābakus! – pirms izstādes Savvaļa atklāšanas pasākuma pagājušās piektdienas vakarā lasāms tai veltītajā feisbuka lapā. "Ir slapjš. Un gan jau gribēsies kaut kur pabrist apkārt, lai atrastu mākslu," piebilst ekspozīcijas organizatori. Ir patiešām slapjš – nākas pārliecināties jau pa ceļam līdz izstādes bāzes vietai, brienot pa dubļiem un neviļus atsaucot atmiņā fotogrāfijas no Glastonberijas festivāla. Tā būs aplūkojama līdz gada beigām.

Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 izstādē Wunderkammer uzmanība tiks pievērsta kolekcionēšanas fenomenam

No 24. jūlija Latvijas Fotogrāfijas muzejā būs skatāma Rīgas fotogrāfijas biennāles 2020 starptautiska grupas izstāde Wunderkammer, pievēršot uzmanību kolekcionēšanas fenomenam un atklājot, kā mākslinieki izmanto savas un citu kolekcijas, lai radītu jaunus mākslas darbus. Izstādē piedalās mākslinieki no Latvijas, Spānijas, Igaunijas, Vācijas, Lietuvas un Somijas. Ceturtdien, 30. jūlijā, plkst. 18 muzejā notiks sarunu vakars un izstādes apskate kopā ar izstādes kuratori Šeldu Puķīti, informēja izstādes rīkotāji.

Anna vannā un dzīves skola. Latvijas video mākslas vēsture uz AB dambja pie Noasa © DIENA(1)

"Ekspresīvā forma un depresīvā ideja precīzi atspoguļo tā laika lielpilsētas eksistenciālo noskaņu Rīgā," režisora Jura Poškus četras minūtes garo video mākslas darbu Dzīves skola (1991) raksturoja viens no mākslas centra Noass jau vairāk nekā divdesmit gadu lolotā Latvijas Video mākslas arhīva iniciatoriem Juris Boiko (kopā ar Dzintaru Zilgalvi – I. A.). Šobrīd 27 darbi no zemūdens līmenī esošajiem krājumiem ir izcelti gaismā un 24 stundas diennaktī aplūkojami izstādē Latvijas Video mākslas arhīvs 1985–1995 uz AB dambja, ļaujot uz analogā video formāta tehnisko iespēju izziņas procesiem paraudzīties no mūsdienu digitālā laikmeta pozīcijām.

Foto: Lielajā dzintarā atklāta mākslas izstāde par Brazīlijas sarkankoku

Liepājas koncertzāles Lielais dzintars mākslas telpā Civita Nova 10. jūlijā atklāta gleznotājas un scenogrāfes Kristīnes Abikas un fotogrāfa Māra Ločmeļa mākslas un procesa dokumentācijas izstāde Brazilvuds: Pirmā daļa. Izstādes centrā ir Kurzemes piekrastē jau vēsturiski izskalotais Brazīlijas sarkankoks un ar to saistītie, teju mītiskie notikumi, informēja izstādes rīkotāji.

ISSP galerijā būs skatāma Annemarijas Gulbes izstāde Love Re-search

No 17. jūlija līdz 29. augustam ISSP galerijā sadarbībā ar mākslas fondu VV Foundation būs skatāma latviešu mākslinieces Annemarijas Gulbes personālizstāde Love Re-search. Tajā būs aplūkojama četru gadu garumā tapusi fotogrāfiju sērija, kurā iemūžināti privāti mirkļi no autores vienaudžu dzīves, informēja galerijas pārstāvji.