Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Māksla

Uzņēmējus aicina iesaistīties desmitajā vides objektu festivālā Ziemassvētku egļu ceļš

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina arī šogad uzņēmējus un biznesa institūcijas kļūt par festivāla dalībniekiem un piedalīties 10. vides objektu festivālā Ziemassvētku egļu ceļš, kas risināsies no 2019. gada 6. decembra līdz 2020. gada 12. janvārim katru vakaru, kad ielās iedegas spuldzes, portālu Diena informē festivāla rīkotāji.

Spiestuves mūža kāpšļi © DIENA

Šogad aprit 250 gadu Stefenhāgenu izdevniecībai un spiestuvei – leģendām apvītajam uzņēmumam, kas XVIII gadsimta beigās un XIX gadsimta pirmajā pusē tika uzskatīts par labāko apgādu toreizējā Kurzemē.

Latvijas Dizaina gada balvas 2019 publikas simpātiju balvu ieguvusi informācijas vietne Sieviete un darbs

Jūnija vidū noslēdzies publikas balsojums, kurā plašākai sabiedrībai pirmo reizi Latvijas Dizaina gada balvas 2019 vēsturē bija iespējams elektroniski nobalsot par savu favorītu starp konkursa divdesmit finālistu darbiem. Lielākās publikas simpātijas šogad ieguvis Vinetas Kreigeres un Rūtas Jumītes informācijas vietnes Sieviete un darbs dizaina risinājums, informēja balvas pārstāve Ksenija Mirošņika.

MVT Vasaras māja aicina uz izstādi Aleksandrs Stankevičs/Rūta Briede un Evija Pintāne, Svens Neilands un Anna Zvaigzne

2. jūlijā plkst. 18 MVT Vasaras mājā tiks atklāta otrā izstāde izstāžu ciklā LMA100, šoreiz prožektoru gaismā izceļot mākslinieku Aleksandru Stankeviču, kura daiļradi interpretēs māksliniece, ilustratore un scenogrāfe Rūta Briede kopā ar saviem studentiem no Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Eviju Pintāni, Svenu Neilandu un mākslinieci Annu Zvaigzni, informēja fonda Mākslai vajag telpu vadītāja Katrīna Jaunupe.

Daugavpilī norisināsies pirmais starptautiskais glezniecības simpozijs Silva Linarte

Godinot izcilās mākslinieces un ilggadējās mākslas pedagoģes Silvas Linartes piemiņu, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks aizsākta jauna simpozija tradīcija – no 25. jūnija līdz 5. jūlijam norisināsies pirmais starptautiskais glezniecības simpozijs Silva Linarte, informēja Daugavpils Marka Rotko mākslas centra mārketinga speciāliste Inita Paegle.

Augšāmcēlušos bruņinieku dejas © DIENA

"Viens no projekta mērķiem ir uzrunāt cilvēku uz ielas, garāmgājēju, Bruņinieku ielā dzīvojošo palūkoties, kas ir tavi kaimiņi un vai jūs varat atrast kopīgu valodu," savu mākslas darbu Braunijs raksturo māksliniece Inga Meldere