Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Māksla

Andris Eglītis kopā ar māksliniekiem iekārto savvaļas izstādi

Izstāde Savvaļa mežonīgā dabas teritorijā starp Dūķiem un Jaundrustiem būs aplūkojama no 10. jūlija līdz gada beigām. Savus darbus te iekārtojuši Andris Eglītis, Raitis Hrolovičs, Kate Krolle un Reinis Bērziņš, Austris Mailītis, Katrīna Neiburga, Jānis Noviks, Kaspars Podnieks, Liene Rumpe, Kristīne Upīte un Linda Vidgorčika, bet augustā viņiem pievienosies jauni mākslinieki, informēja izstādes rīkotāji.

Mākslas telpā Aminori būs skatāma LMA Grafikas katedras studentu izstāde

Jau piekto gadu Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Grafikas katedras studenti bilžu grāmatu un komiksu gardēžus priecē ar ikgadēju bilžu grāmatu skati. Šogad 8. jūlijā mākslas telpā Aminori tiks atklāta maģistra programmas studentu bilžu grāmatu sērijas Atmiņas ilustrāciju oriģinālu un grāmatu izstāde, informēja izstādes veidotāji.

Modes muzejā tiks atklāta Itālijas modei veltīta izstāde

Modes muzejs atkal būs atvērts apmeklētājiem sākot ar 17. jūliju, kad tiks atklāta izstāde No Fortuny līdz Versace. Itālijas mode 100 gados. Tajā būs apskatāmi vērtīgi eksponāti no Aleksandra Vasiļjeva fonda, kā arī no Modes muzeja kolekcijas – šedevri, ko itāliešu modes dizaineri radījuši visa 20. gadsimta garumā un arī 21. gadsimta sākumā, informēja muzeja pārstāvji.

Jūrmalas pilsētas muzejā skatāmas jūras tematikai veltītas izstādes

1. jūlijā Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu ielā 29) tiks atklāta vācu mākslinieces Sabīnes Šellhornas instalācija Pie jūras un Starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles Marīna starpgada izstāde - Madara Neikenas gleznas, Janas Šandibinas pasteļi, informēja muzeja pārstāvji.

Māksla aizplūst, sadalās, tiek aizpūsta. Jāņa Gutāna-Graša un Sandas Zemes lendārta mākslas darbi © DIENA

"Mēs esam ļoti cieši saauguši ar dabu, ko varbūt pat nemanām. Brīvajā laikā latvieši iet uz savu mazdārziņu, makšķerēt, sēņot vai ogot, savukārt mūsu abu versija par to ir šāda – rotaļāties un spēlēties Dieva dārzos, kas mums ir visapkārt," sarunā ar laikrakstu Diena stāsta mākslinieks Jānis Gutāns-Grasis, kurš kopā ar mākslinieci Sandu Zemi piedāvā zemes mākslas virziena izstādi ar nosaukumu Spēles Dieva dārzos – tā kultūras pilī Ziemeļblāzma aplūkojama līdz 31. jūlijam.

RIBOCA2 šogad norisināsies augustā un septembrī Andrejsalā

Otrās Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) viss reizē zied šogad norisināsies no 20. augusta līdz 13. septembrim Tarkovska filmām raksturīgās gaisotnes caurstrāvotajā Andrejsalā, kur pārtaps par pilnmetrāžas filmas uzņemšanas laukumu, informēja izstādes rīkotāji.

Būs arvien labāk. Saruna ar mākslinieku Jāni Kraukli © DIENA(2)

"Nav problēmu atrast vispārīgus ideju aizmetņus, bet ir grūti nonākt pie kaut kā tāda, kas tiešām aizķer. Es ļoti daudz laika veltu domāšanai," uzsver mākslinieks Jānis Krauklis. Laikmetīgās mākslas centrā Kim? ir atklāta viņa pirmā personālizstāde.