Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Māksla

Virtuāli apskatāma SEB stipendijas izstāde Dienaskārtība

No 22. aprīļa līdz 20. maijam izstādes platformā art.space.kunstmatrix.com aplūkojama pirmā virtuālā izstāde Dienaskārtība, kurā redzami SEB stipendijai glezniecībā pieteiktie darbi, informēja Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvji.

Visā Latvijā skatāmas Ginta Gabrāna virtuālās skulptūras

Mākslas objekti, kas dodas cauri sienām dzīvoklī, savrupnamā, mežā vai pļavā, pilsētās un novados - no piektdienas, 17. aprīlī, visā Latvijā ir redzams jauns mākslinieka Ginta Gabrāna papildinātās realitātes SAN aplikācijas projekts Jaunās teritorijas. Pavasaris, 2020, LV, informēja mākslinieka pārstāvji.

Aicina kļūt par Japānā izdotās latviešu tautas pasakas grāmatas ilustratoru

Rūjienas sadraudzības pilsēta Higašikava, kas atrodas Japānas ziemeļos Hokaido prefektūrā, 2020. gada nogalē plāno izdot latviešu tautas pasakas Stiprinieks gaisa kuģī bilžu grāmatu Burvju kastīte japāņu, angļu un latviešu valodā. Grāmatas ilustrāciju veidošana tiks uzticēta autoram no Latvijas, kuru izvēlēsies Japānā izveidota vērtēšanas komisija, informēja Kultūras ministrijas pārstāve Līga Buševica.

Tiešsaistē notiks ISSP skolas ievadkurss fotogrāfijā

Fotogrāfijas izglītības platforma ISSP skola no 23. aprīļa piedāvā radošu ievadkursu ikvienam, kurš vēlas spert pirmos soļus fotogrāfijas pasaules izzināšanā un izprast attēlu veidošanas principus. Pielāgojoties apstākļiem, intensīvais divu mēnešu kurss Ievads fotogrāfijā pirmoreiz notiks tiešsaistē, piedāvājot apgūt fotogrāfisko domāšanu un tehniskos pamatus ar atzītiem pasniedzējiem – Ivetu Gabaliņu (Vaivodi) un Reini Hofmani, informēja skolas pārstāvji.

Vairāk nekā 70 pazīstamu un jaunu Latvijas mākslinieku radījuši elektronisku krāsojamo grāmatu

Interneta portālā Arterritory.com pieejama elektroniska krāsojamā grāmata Izkrāso! Arterritory par labāku pasauli, kas tapusi kā krīzes laika solidaritātes projekts un kurā iekļauti vairāk nekā 70 pazīstamu un jaunu mākslinieku, kā arī citu radošo industriju pārstāvju radīti melnbalti zīmējumi, ko var izkrāsot gan izdruku formātā, gan digitāli, informēja portāla pārstāvi.

Rīgas Jūgendstila centra mājaslapā aplūkojama Lieldienām veltītu atklātņu izstāde

Tradicionālā Lieldienu izstāde muzejā Rīgas Jūgendstila centrs šogad notiks nedaudz citādi – virtuālajā vidē, kur varēs iepazīt krāšņo, svētkiem veltīto muzeja atklātņu kolekciju. Tā ir īpaši daudzveidīga, jo 20. gadsimta sākumā sveikt draugus Lieldienās, pa pastu nosūtot atklātni, bija iecienīta tradīcija, informēja muzeja pārstāvji.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs piedāvā izzināt vēsturi digitālajā vidē

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) aicina ikvienu interesentu un, jo īpaši mācībspēkus un skolēnus, izmantot LNVM digitālo piedāvājumu – jaunradīto vietni emuzejs, kurā pieejamas vairākas digitālās aplikācijas, popularitāti iemantojušās un regulāri papildinātās rubrikas muzeja sociālajos tīklos, arī muzeja virtuālās izstādes youtube.com un citās vietnēs.