Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Telia vadītājs nolēmis pamest amatu

Zviedrijas telekomunikāciju kompānijas Telia Company vadītājs Jūhans Dennelinds paziņojis uzņēmuma padomei, ka plāno atstāt šo amatu, kurā aizvadījis sešus gadus.

Traģēdija Vācijā uzkuļ diskusijas par imigrāciju © DIENA(27)

Vāciju šokējusī traģēdija Frankfurtē, kur bērns zaudēja dzīvību, jo viņu zem braucoša vilciena pagrūda Eritrejas pilsonis, valstī atkal uzjundījusi diskusijas par imigrāciju un sabiedrības drošību. Galēji labējie politiķi notikušajā steidz vainot Vācijas kancleres Angelas Merkeles 2015. gada lēmumu atvērt robežas vairāk nekā miljonam migrantu un patvēruma meklētāju, turpretī citi uzskata, ka šāda situācijas vienkāršošana ir bīstama, jo šķeļ Vācijas sabiedrību.

Džonsons pieredz pirmo pārbaudījumu pie balsošanas urnām

Lielbritānijā ceturtdien notiek starpvēlēšanas, kas tiek uzskatītas par pirmo jaunā premjerministra Borisa Džonsona pārbaudījumu pie balsošanas urnām un kuras konservatīvo zaudējuma gadījumā var samazināt valdības vairākumu parlamentā līdz minimumam.

Britu premjers neiekaro skotu simpātijas © DIENA(5)

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons šonedēļ ieradās Skotijā šarmēšanas vizītē, taču brauciens pie "kalniešiem" neizvērtās īpaši veiksmīgs. Tā laikā spilgti izgaismojās viņa un vietējās nacionālistu valdības dziļās domstarpības jautājumā par draudošo bezvienošanās Brexit un iespējamo referendumu par Skotijas neatkarību. Siltas jūtas pret Džonsonu nav arī viņa vadītās Konservatīvās partijas līderei Skotijā. Pēc viņa kļūšanas par britu premjeru no skotu politiķiem izskan brīdinājums, ka Džonsons var būt pēdējais Apvienotās Karalistes vadītājs.