Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Eiropa

Vācijā apspriež ideju palielināt nodokli gaļai © DIENA(15)

Neskaitāmu veidu desiņas ir viens no vācu virtuves stūrakmeņiem, un Vācijas iedzīvotāji ir vieni no vislielākajiem gaļas ēdājiem pasaulē. Pēdējos gados vides aktīvisti un zinātnieki aicina samazināt gaļas patēriņu, lai ierobežotu klimata pārmaiņas veicinošo kaitīgo izmešu daudzumu atmosfērā. Nupat arī ANO ir mudinājusi tieši rietumniekus savā ikdienas uzturā vairāk lietot augu izcelsmes produktus.

Luksemburga kļūs par pirmo valsti ES, kas legalizēs marihuānu(2)

Luksemburga aicinājusi Eiropas Savienības (ES) kaimiņus liberalizēt savus likumus narkotiku jomā, vienlaikus Luksemburgas veselības ministrs Etjēns Šneiders apstiprinājis plānus, ka viņa valsts kļūs par pirmo ES, kas legalizēs marihuānas ražošanu un lietošanu.

Turki gatavi uzbrukt ASV sabiedrotajiem © DIENA(18)

Turcija gatavojas militārajam iebrukumam Sīrijas ziemeļaustrumos, lai no savas robežas atspiestu kurdu komandētos bruņotos grupējumus. Pret to iebilst Turcijas sabiedrotās ASV, kuras sniedza militāro palīdzību Sīrijas kurdiem cīņā pret džihādistu grupējumu Islāma valsts (IV). Kurdu līderi brīdina, ka Turcijas ofensīva nāktu par labu IV, kas vēl nav pilnībā iznīcināta.

Izbeigts strīds par Hitlera dzimto māju(4)

Austrijas augstākā tiesa izbeigusi strīdu par nacistiskās Vācijas vadoņa Ādolfa Hitlera dzimto māju, noraidot kompensācijas apmēru, kādu pieprasīja tās bijusī īpašniece, pirmdien paziņoja Austrijas Iekšlietu ministrija.