Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Francijā plāno stingrākas pretterorisma normas © DIENA(2)

Francijas Iekšlietu ministrija plāno šodien publiskot jaunu likumprojektu, kura mērķis ir stiprināt 2017. gada pretterorisma likumā paredzētās normas, vēsta Radio France International (RFI). Tas notiek tikai dažas dienas pēc tam, kad Rambujē pilsētā, kas atrodas netālu no Parīzes, islāmists ar diviem naža dūrieniem kaklā nogalināja 49 gadus vecu policijas administratīvo darbinieci pie ieejas policijas iecirknī.

Nīderlande atceļ stingro karantīnas režīmu

Pēc četriem stingrās karantīnas mēnešiem Nīderlande sper lielu soli ierastās dzīves virzienā, ar trešdienu atceļot vairākus Covid-19 pandēmijas dēļ ieviestos ierobežojumus.

Turcija no ceturtdienas ievieš vispārēju stingro karantīnu

Turcijas iedzīvotājiem atbilstoši valsts mēroga vispārējās stingtās karantīnas noteikumiem no ceturtdienas līdz 17.maijam pamatā būs jāuzturas mājās, varasiestādēm šādi reaģējot uz joprojām plašo Covid-19 uzliesmojumu un lielo ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaitu, pirmdien pavēstīja prezidents Redžeps Tajips Erdogans.

Sarunas par Kipras nākotni sākas drūmā gaisotnē © DIENA

Ženēvā šodien sākas ANO rīkotā neformālā Kipras grieķu un turku līderu tikšanās, kuras mērķis ir saprast, vai eksistē kaut mazākās cerības atsākt pilnvērtīgas miera sarunas un vienoties par 1974. gadā sadalītās salas nākotni. Noskaņojums ir pesimistisks, jo abām pusēm pašlaik ir pavisam atšķirīgas vīzijas – starptautiski atzītā un ES sastāvā esošā Kipras Republika vēlas atkalapvienošanos uz federālisma principiem, bet Ziemeļkipras Turku Republika (to atzinusi tikai Turcija) dod priekšroku divu valstu risinājumam.