Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

ANO klimata konference notiks Madridē(9)

Pēc pēkšņās Čīles atteikšanās organizēt nākamo ANO klimata konferenci šis pasākums notiks Spānijas galvaspilsētā Madridē, piektdien paziņoja amatpersonas.

Merkele nostiprina partnerību ar Indiju © DIENA(3)

Vācijas kanclere Angela Merkele sestdien noslēgs triju dienu vizīti Indijā, kur viņu pavada 12 valdības ministri un vairāku desmitu uzņēmumu vadītāji, lai nostiprinātu ekonomiskās un stratēģiskās attiecības. Kancleres tālais brauciens seko Vācijas parlamenta atbalstītajai rezolūcijai, kas mudina pacelt jaunā līmenī Vācijas un Indijas attiecības.

Džonsonam jācer uz vēlēšanu panākumiem © DIENA(5)

Brexit nenotiks Halovīnā, bet melnā humora meistari briti parūpējušies par citām "šausmām", jo piektdienā, 13. decembrī, vajadzētu būt zināmiem dienu iepriekš ieplānoto Apvienotās Karalistes parlamenta ārkārtas vēlēšanu rezultātiem, kuri var atnest daudzus pārsteigumus. No vēlēšanu iznākuma būs atkarīgs, vai briti pametīs Eiropas Savienību (ES) līdz nākamā gada 31. janvārim, kad beigsies kārtējais Brexit termiņa pagarinājums.

Britu partijas sāk priekšvēlēšanu kampaņas(5)

Lielbritānijas politiskās partijas trešdien sāk priekšvēlēšanu kampaņas, gatavojoties 12.decembrī gaidāmajām parlamenta pirmstermiņa vēlēšanām, kas nepilnu piecu gadu laikā būs jau trešās.

Vācijā pieaug politiskā sadrumstalotība © DIENA(5)

Galēji kreiso un galēji labējo panākumi nedēļas nogalē notikušajās vēlēšanās nelielajā Tīringenes federālajā zemē ir pamatīgi satricinājuši Eiropas ekonomiski spēcīgāko valsti Vāciju, kur jau par normu kļūst politiskā sadrumstalotība. Analītiķi brīdina, ka tā var ietekmēt stabilitāti ne tikai pašā Vācijā, bet visā Eiropā.