Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Eiropa

Britu bye-bye Eiropas Savienībai © DIENA(8)

Eiropa piektdien piedzīvos būtiskāko ģeopolitisko pavērsienu XXI gadsimtā. Pulksten 23.00 pēc Griničas laika (sestdien pulksten 1.00 pēc Latvijas laika) Apvienotā Karaliste pametīs Eiropas Savienību (ES), kuras sastāvā tā ir atradusies 47 gadus. Šķiršanās notiks trīs gadus un septiņus mēnešus pēc referenduma, kurā 52% nobalsojušo atbalstīja Brexit. Laikā starp balsojumu un Brexit Lielbritānijā nomainījās trīs valdības un Londona un Brisele bija ierautas haotiskās sarunās par šķiršanās nosacījumiem.

BBC likvidēs 450 darbavietas(2)

Britu raidsabiedrība BBC trešdien pavēstīja, ka stratēģijas ietvaros, kas vērsta uz 80 miljonu sterliņu mārciņu (95 miljonu eiro) ietaupīšanu līdz 2022.gadam, ziņu nodaļā BBC News tiks likvidētas 450 darbavietas.

No Ķīnas jāevakuē teju 600 ES pilsoņi(1)

Nāvējošā koronavīrusa piemeklēto Ķīnu šobrīd vēlas pamest teju 600 Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņi, kas lūguši viņus repatriēt, trešdien pavēstīja Eiropas Komisija (EK).

Lielbritānija ļaus Huawei iesaistīties 5G tīkla izveidē

Ķīnas kompānijai Huawei tiks atļauta ierobežota iesaiste Lielbritānijas 5G mobilā tīkla izveidē, neskatoties uz ASV spiedienu, kura nolūks ir panākt, lai valstis liedz šīs kompānijas iesaistīšanos, otrdien paziņoja britu valdība.