Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Merkele nobažījusies par Covid-19 ierobežojumu samazināšanu(6)

Vācijas kanclerei Angelai Merkelei ir nopietnas bažas par to, ka, valstij atceļot dažus no mēnesi ilgušajiem ierobežojumiem, kas bija noteikti pandēmijas dēļ, iedzīvotāju vidū cīņai ar koronavīrusa uzliesmojumu nepieciešamā disciplīna var atslābt, ziņu aģentūra AFP pirmdien uzzināja no avotiem kancleres partijā.

Grieķijā sāk pārvietot bērnus prom no bēgļu nometnēm © DIENA(3)

Nedēļas nogalē uz Vāciju no grieķu bēgļu un migrantu nometnēm transportēja piecdesmit nepilngadīgo. Tuvākā laikā plānots pārvietot nepilnus divus tūkstošus jauniešu. Cilvēktiesību organizācijas uzskata, ka steigšus jāpārvieto visi nepilngadīgie, kas šķērsojuši Eiropas Savienības robežu bez pieaugušajiem un šobrīd ir spiesti uzturēties Grieķijas pārpildītajās nometnēs, kur pēdējās nedēļās sāk izplatīties jaunais koronavīruss (SARS-CoV-2).

Eiropā koronavīrusa upuru skaits pārsniedzis 100 000

Eiropā ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 miruši jau vairāk nekā 100 000 cilvēku, kas ir gandrīz divas trešdaļas no visiem šīs slimības izraisītajiem nāves gadījumiem pasaulē, liecina ziņu aģentūras AFP sestdien līdz plkst.21 pēc Latvijas laika apkopotā oficiālo avotu informācija. Visā pasaulē jaunā koronavīrusa pandēmijā miruši vismaz 160 685 cilvēki.

Spānijā no Covid-19 mirušo skaits pārsniedz 20 000(1)

Spānijā no jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 mirušo skaits pārsniedzis 20 000, sestdien paziņoja Veselības ministrija. Pēdējās 24 stundās no Covid-19 miruši 565 cilvēki, kas ir par 20 mazāk nekā iepriekšējā diennaktī.

Covid-19 ierobežojumi apdraud ražas novākšanu © DIENA(3)

Jaunā koronavīrusa izplatības ierobežošanas pasākumi visā pasaulē radījuši virkni problēmu nozarēm, kas saistītas ar viesstrādnieku izmantošanu. Īpaši tas skāris lauksaimniekus, kuriem, atnākot pavasara sezonai, aktuāla ir ražas novākšana. Tajā līdz šim izmantoti simtiem tūkstošu viesstrādnieku, kuriem tagad ceļošanas ierobežojumu dēļ ir grūtības nokļūt uz darbu citās valstīs.

Pandēmija pastiprina bažas par Parīzes Dievmātes katedrāles atjaunošanu © DIENA(6)

Bez īpašiem pasākumiem koronavīrusa ierobežošanas noteikumu iztukšotā Parīze vakar aizvadīja tieši gadu kopš postošā ugunsgrēka vienā no tās nozīmīgākajiem simboliem – 850 gadu vecajā Parīzes Dievmātes katedrālē. Lai gan uzreiz pēc nelaimes Francijas prezidents Emanuels Makrons solīja to atjaunot piecos gados, Covid-19 pandēmijas dēļ tā palikusi viena – restaurācijas darbi pilnībā pārtraukti un joprojām nav skaidrs, vai ugunsgrēka laikā sakusušo sastatņu noņemšana, kas joprojām nav notikusi, neradīs ēkai nozīmīgus strukturālos bojājumus.