Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Eiropa

Arī Lordu palāta lemj bloķēt bezvienošanās Brexit(9)

Lielbritānijas parlamenta augšpalāta - Lordu palāta - piektdien apstiprināja likumprojektu, kas dos iespēju bloķēt bezvienošanās Brexit, un tagad tas vēl jāapstiprina karalienei Elizabetei II. Sagaidāms, ka karaliene pirmdien apstiprinās likumprojektu un tas stāsies spēkā.

Opozīcija balsos pret pirmstermiņa vēlēšanām Lielbritānijā

Lielbritānijas vadošie opozīcijas likumdevēji piektdien paziņoja, ka vienojušies balsot pret premjerministra Borisa Džonsona priekšlikumu par pirmstermiņa vēlēšanu rīkošanu 15. oktobrī. Ņemot vērā leiboristu, Skotijas Nacionālās partijas (SNP), liberāldemokrātu un citu likumdevēju vienošanos, ir maz ticams, ka Džonsonam pirmdien plānotajā balsojumā izdosies nodrošināt divu trešdaļu vairākumu vēlēšanu sarīkošanai.

ES izveidojusi pretterorisma juridisko datu bāzi(5)

Eiropas Savienības (ES) juridiskās sadarbības aģentūra Eurojust ceturtdien izveidojusi kopīgu pretterorisma datu bāzi, kas, kā skaidro amatpersonas, būs būtiska juridisku pasākumu īstenošanai pret aizdomās par terorismu turamajiem un organizēto noziedzību.

Par Nordea vadītāju iecelts Franks Vangs Jensens

Ziemeļvalstu lielākā banka Nordea ceturtdien paziņoja, ka par tās jauno vadītāju iecelts Franks Vangs Jensens laikā, kad uz banku tiek izdarīts aizvien lielāks spiediens samazināt izdevumus un palielināt ienākumus.

ES Tiesa: Operatīvajiem dienestiem jāspēj izsekot visi zvani uz 112(6)

Eiropas Savienības Tiesa ceturtdien noteikusi, ka policijai, ugunsdzēsības un neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestiem jāspēj noteikt zvanītāja atrašanās vieta visos gadījumos, kad piezvanīts uz ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, neatkarīgi no tā, vai telefonam ir SIM karte.

Erdogans vēlas kodolieročus(4)

Arī Turcijai vajadzētu būt kodolieročiem, jo tādi ir citām valstīm, paziņojis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.

Džonsons met izaicinājumu Korbinam © DIENA(2)

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons izaicinājis opozīciju, aicinot nobalsot par pirmstermiņa vēlēšanu sarīkošanu 15. oktobrī, ja, kā paredzams, likumdevēji atbalstīs likumprojektu, kas nepieļauj bezvienošanās Brexit.

Slepkavībā Berlīnē specdienestu pēdas © DIENA(16)

Pagājušajā mēnesī Vācijas galvaspilsētā notikušās bijušā čečenu kaujinieka slepkavības izmeklēšanas laikā atklātā informācija likusi izteikt pieļāvumus, ka tā varētu būt saistīta ar Krievijas specdienestiem, jo ļoti atgādinājusi Apvienotajā Karalistē notikušo mēģinājumu nonāvēt dubultaģentu Sergeju Skripaļu, vēsta Politico.eu.

Bezvienošanās Brexit pretinieki sāk cīņu parlamentā © DIENA

Pēc vasaras pārtraukuma šodien darbu atsākušie Apvienotās Karalistes parlamenta pārstāvju palātas opozīcijas deputāti plāno jau ar pirmo darba dienu aktīvi rīkoties, lai panāktu tāda likumdošanas akta pieņemšanu, kas aizliegtu valsts izstāšanos no Eiropas Savienības bez vienošanās.