Mūzikas ierakstu kompānijas Baltic Records Group direktors Arvīds Mūrnieks akcentēja, ka Anmary izpildītā dziesma Beautiful Song kā produkts ir ideāla dziesma un arī izpildījums bija labs, taču kopējais vizuālais tēls salīdzinājumā, piemēram, ar Rumāniju bija zems.
"Foršas dāmas tika uztaisītas vecišķas, un tas tika panākts gan ar tērpiem, gan horeogrāfiju. Ja nebūtu dziesmas, nekā nebūtu. Dziesma šoreiz iznesa visu numuru. Eirovīzija tomēr ir sacensība. Daudziem dalībniekiem tas ir valsts prestižs. Ja mēs gribam piedalīties un labi izskatīties šajā pasākumā, tad naudai ir jāgrozās. Mums ir labi speciālisti, taču nav saprotams, kādēļ viņi neiesaistās," pauda Mūrnieks.
Pirms desmit gadiem starptautiskajā Eirovīzijas konkursā uzvarēja dziedātāja Marija Naumova. Mūrnieks norādīja, ka toreiz dziedātāja šajā konkursā uzvarēja ne tik daudz dziesmas dēļ, bet šova un idejas dēļ. Pēc Naumovas uzvaras konkursā Latvijai ir bijušas vairākas ļoti labas dziesmas, bet šova trūkuma dēļ tās netiek tālāk. Latvijai izkļūšanā no konkursa pusfināliem traucē izdomas trūkums un elementi, ar ko pārsteigt skatītājus. Gadu no gada Latvijas dalībniekiem priekšnesums uz skatuves ir vienkāršs, kas uz pārējo valstu fona izskatās provinciāls.
Arī režisore Dita Torstere skaidroja, ka vakardienas priekšnesumā ar dziesmu un vokālu viss bija kārtībā, bet skatītājiem patīk pamielot arī acis, kā šoreiz trūka.
"Eirovīzija ir ne tikai gods un slava, bet arī pienākumi un atbildība. Ja grib veidot priekšnesumu, tad pašam speciālistam ir jāsaprot, vai var vai nevar to izdarīt. Jāpavēro, kādas ir tendences, kustību amplitūda, jo uz skatuves nevar izskatīties bikli un kautrīgi. Mani fascinē Anmary balss, un dziesmas otrajā pusē viņa pavisam atraisījās," pauda Torstere.
Režisorei no redzētā priekšnesuma nav izdevies nolasīt arī stāstu, kuru centās radīt radošā komanda. Tāpat pēc fona dziedātājām nebija iespējams pateikt, ka viņas iepriekš divus mēnešus intensīvi trenējušās.
"Ir reizēm lietas, kuras var izdarīt, un es to zinu, jo pati esmu tādas lietas darījusi. Zinu, ka pat lielu kori var iekustināt tā, lai cilvēkiem šķiet, ka tie visi ir profesionāli dejotāji. No fona dziedātājām pazīstu divas meitenes un zinu, ko viņas var patiesībā izdarīt, bet, ja pat viņas šajā priekšnesumā neizskatījās dejiski, tad problēma jau ir iestudējumā un skatuviskajā uzlikumā," norādīja Torstere.
Viņa minēja, ka Anmary un pārējās meitenes uz skatuves darīja visu, ko viņām bija likts darīt. Viņa domā, ka šoreiz atbildība jāuzņemas tiem, kas to visu uzlika uz skatuves. "Varēja paskatīties pēdējo divu gadu Eirovīzijas ierakstus, lai redzētu, kas labi un kas slikti izskatās uz skatuves," piebilda Torstere.
Savukārt Mūrnieks rosina varbūt pārskatīt veidu, kā tiek izraudzīts Latvijas dalībnieks šim konkursam. Piemēram, Vācijā vispirms tiek atrasts spēcīgs izpildītājs un tad viņa spējām tiek sakomponēta laba dziesma. Tāpat līdzīgi, kā ir izveidota Latvijas olimpiskā komiteja, arī šim konkursam, ja grib, lai Latvija veiksmīgi piedalās, jāizveido organizācija, kur ir stabila nauda, kas var piesaistīt labākos tērpu dizainerus, horeogrāfus un citus speciālistus.
"Pēc uzvaras nacionālajā atlasē mūziķis kuļas kā pliks pa nātrēm. Ja mūziķim kā aizmugure ir ierakstu kompānija, tad tā, ieguldot nelielus līdzekļus, palīdz popularizēt mākslinieku, taču tam, kuram nav šādas kompānijas, jācīnās pašam. Naumovas gadījumā mūsu ierakstu kompānija bija viņas pārstāvis un mēs ieguldījām naudu, lai viņu popularizētu ārzemēs," atzina Mūrnieks.
Jau ziņots, ka vakar Anmary godam pārstāvēja Latviju Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmajā pusfinālā, taču balsojuma rezultāti liedza dziedātājai ceļazīmi uz finālu.
No pirmā pusfināla Eirovīzijas dziesmu konkursa finālam kvalificējās Krievijas, Īrijas, Islandes, Grieķijas, Albānijas, Rumānijas, Kipras, Dānijas, Ungārijas un Moldovas pārstāvji.
Eirovīzijas dziesmu konkursa otrais pusfināls norisināsies 24.maijā, un tajā par desmit ceļazīmēm uz finālu cīnīsies Serbija, Maķedonija, Nīderlande, Malta, Baltkrievija, Portugāle, Ukraina, Bulgārija, Slovēnija, Horvātija, Zviedrija, Gruzija, Turcija, Igaunija, Slovākija, Norvēģija, Bosnija Hercegovina un Lietuva.
Bez piedalīšanās pusfinālos automātiski finālā startēs Vācija, Francija, Lielbritānija, Spānija, Itālija un Azerbaidžāna.