Saskaņā ar Eiropas Komisijas (EK) lēmumu noteikts, ka visi iekšķīgi lietojamie nimesulīda preparāti parakstāmi tikai otrās izvēles terapijai. Visi veselības aprūpes speciālisti ir aicināti izvērtēt zāļu lietošanas priekšrocības katram pacientam individuāli. Nimesulīdu nedrīkst lietot vienlaikus ar alkoholu, narkotikām, kā arī drudža vai gripai līdzīgu simptomu ārstēšanai. Pacientiem, kam sācies drudzis vai gripai līdzīgi simptomi, nimesulīda lietošana jāpārtrauc. Kā arī EK iesaka lietot mazāko efektīvāko devu iespējami īsāku laiku – ne ilgāk par 15 dienām.
Latvijā reģistrēti šādi nimesulīda preparāti: Mesulid 100 mg tebletes, Nimesil 100 mg granulas iekšķīgi lietojamas suspensijas pagatavošanai, Aponil 100 mg tabletes, Coxtral 100 mg tabletes.
Nimesulīds ir zāles, kuras drīkst izsniegt tikai pret recepti. Latvijas zāļu patēriņa statistikas dati liecina, ka 2009. gadā nimesulīds bijis otrais pieprasītākais recepšu pretsāpju līdzeklis aiz diklofenaka. 2009. gadā kopumā nimesulīda preparātu izplatīto iepakojumu skaits ir 241 314, bet 2010. gada 1. ceturksnī – 54 587 iepakojumu.
Nimesulīda drošums Eiropas Savienībā tika vērtēts pēc ziņojumu saņemšanas par smagiem aknu bojājumiem Īrijā. Šobrīd EK atzinusi, ka nimesulīda guvuma/riska samērs joprojām ir labvēlīgs, ar noteikumu, ka stingri tiek ievēroti šobrīd EK noteiktie nimesulīda parakstīšanas un lietošanas ierobežojumi.
Lai gan Zāļu valsts aģentūra (ZVA) nav saņēmusi nevienu ziņojumu par aknu darbības traucējumiem, kas saistīti ar nimesulīda lietošanu, veselības aprūpes speciālisti un pacienti tiek aicināti nimesulīda tāpat kā visu zāļu lietošanas gadījumā ievērot drošas lietošanas noteikumus, kuri atspoguļoti zāļu aprakstā un lietošanas instrukcijā. Neskaidrību gadījumā ZVA aicina pacientus vērsties pie ārsta un farmaceita.