Dzīvi apliecinošs, cerību pilns un arī smeldzīgs stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē. Septiņgadīgā Bille dzīvo pasaulē, kur bagātiem ir savas ielas un nabagiem – savas. Ar nabadzību Bille ir iemācījusies sadzīvot, taču mātes mīlestība meitenei liegta; tuvinieki nepārstāj atgādināt, ka nekas prātīgs no viņas neizaugs. Billei tas sāp, un meitenei ir sapnis — pierādīt sevi, izlauzties no mazvērtības žņaugiem.
Filma veidota pēc rakstnieces Vizmas Belševicas stāsta Bille motīviem un kinoteātros visā Latvijā tiek demonstrēta no 20.aprīļa. Filmā skan Pētera Vaska mūzika. Vairāk par filmu uzzini kinoteātra mājaslapā.
Ar kinokritiķes Ditas Rietumas vērtējumu par filmu var iepazīties šeit, savukārt ar Ilzes Auzānes interviju ar filmas režisori Ināru Kolmani var lasīt šeit.
Dienas draugu kinoseansa apmeklētāju atsauksmes par filmu Bille:
Mani ļoti spēcīgi un dziļi saviļņoja filmas emocionālais fons. Mazās meitenes sajūtas bija ļoti sajūtami atainotas. Sirds sāpēja līdzi, kad draudzene Ausma neiedeva savā sarafāna kabatiņā paslēpto otro konfekti, kas "pēc tiesas un taisnības" pienācās Billei. No sirds priecājos, ka mūsdienās mīlestību ģimenēs izrāda un izpauž brīvāk.
Vija Sveikate
Tāds traģisks vieglums – kā laika tilts. Nekas jau nav daudz citādāk, tikai lietu apkārt kļuvis vairāk, jo Latvijai 100.
Ilma Rugāja
Laba Pētera Vaska mūzika – ļoti iederējās un radīja noskaņu. Varēja būt sižetiski vairāk notikumu. Prieks, ka viena latviešu filma vairāk par spīti grūtiem laikiem.
Daina Ozoliņa
Filma patika.
Bruno Sniķeris
Vienā elpas vilcienā.
Armands Kalniņš
Brīnišķīgs darbs, asaras arī bija no aizkustinājuma.
Irīda Bauze
Pieaugušo problēmas caur bērna skatpunktu. Nabadzība, nesaticība, dzeršanas posts... Bet glābiņš ir iztēles pasaule un izglītība.
Amanda Vilimane
Lai gan neesmu latviešu filmu fane, likās diezgan gaumīga filma. Par bērna sapņiem, par Leiputriju un pieaugušajiem, kas saskaras ar skarbo realitāti. Tipiska latviešu ģimene, lauki un sadzīve. Iesaku!
Santa Balaša
Filma ļāva atcerēties skolas gados lasīto romānu. Vizuāli ieraudzīt Billes dzīves stāstu. Reti skatos latviešu filmas, bet šī ļoti patika.
Rūta Balaša
Lielisks mākslas darbs. Izcila Bille. Ļoti patika. Gribējās skatīties vēl un vēl.
Ināra Mackova
Ļoti laba aktierspēle. Autentiskas vides iespaids. Filmai tiešām piestāv P. Vaska mūzika. Baudījums acīm, kas lika atcerēties bērnībā lasīto grāmatu un tā kā es biju iztēlojusies Billes bērnību. Paldies!
Marta Subača
Laba, bet ļoti depresīva un skumja filma. Prieks, ka Latvijas kino ir šī filma.
Baiba Avotiņa
Patiesa un mākslinieciski skaists filma. Īsts lepnums par šādu latviešu kino.
Antra Rozena
@forumcinemas Bille - lielisks filmas ekranizējums. #dienasdraugukino
— antra (@antra_s) April 25, 2018
Filma "Bille".. ķildas, nabadzība un ilgas pēc labākas dzīves. Bille glābiņu rod iztēles pasaulē un izglītībā #dienasdraugukino @forumcinemaslv
— Amanda Vilimane (@hungry_hamster) April 25, 2018Bille: talantīga bērna attiecības ar tuviem cilvēkiem,grūts ceļš bija ejams mātes nemīlētai. #dienasdraugukino @forumcinemaslv
— Anita Spundiņa (@anitaspundina) April 25, 2018Bille: talantīga bērna attiecības ar tuviem cilvēkiem,grūts ceļš bija ejams mātes nemīlētai. #dienasdraugukino @forumcinemaslv
— Anita Spundiņa (@anitaspundina) April 25, 2018"Bille" - bērni rodas tur, kur ir mīlestība! Vecāki, mīliet savus bērnus no visas sirds! @forumcinemaslv #dienasdraugukino
— Evita Balode (@evita_balode) April 25, 2018@forumcinemaslv #Bille #dienasdraugukino Par bērnības sapņiem par Leiputriju un pieaugušo skarbo realitāti. Tipiskie latvieši, gaumīga filma.Iesaku
— Santa Balaša (@LauvinjaSanta) April 25, 2018Māsa bija uz filmu Bille #dienasdraugukino @forumcinemaslv , teica, ka ļoti laba! Būs jāiet!
— Maija Bērtiņa (@Maija_Brt) April 25, 2018
Dienas draugu kinoseansi notiek vienu reizi mēnesī kinoteātrī Kino Citadele, pulcējot laikraksta lasītājus un draugus, lai baudītu jaunāko kino. Vairāk par Dienas Drauga karti un tās iespējām var lasīt Dienas draugu kino mājaslapā.