Mūsu ģimenei ir pamats dusmoties uz mūsu politiķiem. Virkne grozījumu nodokļu likumdošanā darīja turpmāk neiespējamu mūsu vēlmi gan mūsu darbiniekus, strādājošus Eiropā saglabāt Latvijas uzņēmumā (tas nozīmē, arī Latvijā), gan pašiem nopelnīt, gan valstij nodokļus samaksāt. Tagad mūsu bijušie 48 darbinieki strādā pie mūsu bijušajiem partneriem, maksā nodokļus ne Latvijai un domā par to, kā pārvilkt savu ģimeni šaipusē.
Pēc tautas nobalsošanas rezultātu paziņošanas pēkšņi kā no jauna ieklausījos, ko saka mūsu Valsts prezidents. Viņš cer, ka arī vēlēšanās 17.septembrī mūsu tauta būs tik pat aktīva un paudīs savu viedokli par to, kam uzticēt valsts pārvaldīšanu. Te, Flandrijā, jūs nekad nedzirdēsiet vārdus „Es ceru, ka jūs piedalīsities vēlēšanās”! Jo tas, kas Latvijā ir tiesības, Flandrijā ir pienākums.
Nezinu, no kura brīža, bet Flandrijā likums par vēlēšanām skaidri un gaiši pasaka, ka katram pilsonim ir pienākums piedalīties vēlēšanās! Ja pilsonis bez nopietna iemesla nav piedalījies vēlēšanās, viņam vai nu ir jāsamaksā 500 eiro soda nauda (pašvaldibai) vai arī janostrādā sabiedrības labā 120 stundas.
No kura brīža cilvēks skaitās pilsonis un ir balsstiesīgs? Beļģijas pilsonību dzīvojošie Flandrijā var iegūt vairākos veidos. Piedzimstot ar noteikumu, ka vismaz viens no vecākiem ir Beļģijas pilsonis. Apprecoties ar Beļgijas pilsoni un nodzīvojot laulībā šajā valstī 3 gadus. Immigrantiem , kuri nevēlas precēties ar vietējiem iedzīvotājiem, ir divas iespējas tikt pie tiesībām piedalīties vēlēšanās – viena no tām automātiskā. Nodzīvojot legāli trīs gadus Beļģijā, strādājot un maksājot nodokļus un ja arī šai personai nav bijusi negatīva saskarsme ar policiju (pretendents šo triju gadu laikā nav pārkāpis Beļģijas likumus), var rakstīt iesniegumu Beļģijas pilsonības iegūšanai, tad būs jākārto valodas eksāmens (jāpārvalda vismaz pamatlīmenis) un jākarto tests par Beļgijas valsti. Ja cittautietis legāli nodzīvo Beļģijā 7 gadus, strādā, maksā nodokļus un šo gadu laikā nenonāk par pārkapumiem policijas redzeslokā , tam tiks piešķirta Beļgijas pilsonība... automātiski (bez eksāmeniem) un no šī brīža, ja pilsonības ieguvējs ir pilngadīgs un pieskaitāms, viņam būs jauzņemās atbildība par to, kas notiek valstī, kuras pilsonis viņš tagad ir.
Katram no mums ir neskaitāmi daudz iemeslu, lai sekojošās vēlēšanās nepiedalītos. Un tikai viens iemesls, lai piedalītos, un šis iemesls ir atbildiba par to, kas notiek mūsu zemē.