Kāds serviss solīja autiņu savest kārtībā par simt astoņdesmit latiem. Domāts, darīts. Ilga ar savu apdrošināšanas kompāniju vienojās, ka apdrošināšanu saņems naudā, ne graudā. «Bez jebkāda brīdinājuma man uz bankas kontu atnāca mistiska naudas summa - 125 lati,» stāsta Ilga. «Zvanīju apdrošinātājiem un jautāju, kas tā par summu, jo bija solīts, ka saņemsim apdrošināšnas atlīdzību 250 latu apmērā.» Ilga saņēma atbildi, ka apdrošināšanas atlīdzība tiek izmaksāta bez PVN.
Sieviete stāsta, ka sašutums par apdrošināšanas kompānijas rīcību esot bijis liels, jo, labojot mašīnu jebkurā servisā vai maksājot par preci veikalā, samaksa taču jāveic ar PVN, nevis bez. Pēc asām vārdu pārmaiņām ar apdrošināšanas konsultantu Ilga saņēma rakstveida atbildi, kurā uz divām lapām bija izklāstīts, kāpēc apdrošināšanas atmaksa tiek veikta bez PVN. Pēc Ilgas domām vienīgais loģiskais arguments garajā izklāstā bija, ka automašīna, iespējams, tiks labota nelicencētā servisā, kurš neveic nodokļu nomaksu.
Taču Ilga uzskatīja, ka ne jau viņai jāuzrauga, kā un vai autoservisi maksā nodokļus. Tādēļ, lai panāktu taisnību, Ilga rakstīja vēstuli Patērētāju tiesību aizsardzības centram. Un saņēma rakstveida apstiprinājumu, ka šādā gadījumā naudas summa jāizmaksā ar PVN. Pieņemt, ka auto tiks labots mājas pagalmā vai nelicencētā servisā, ir muļķīgi. Ar šādiem Patērētāju tiesības aizsardzības centra paskaidrojumiem Ilga atkal vērsās Ergo. Pēc pusotra mēneša, no kompānijas nesaņemot ne atvainošanos, ne brīdinājumu, Ilgas kontā tomēr tika ieskaitīta naudas summa - nesamaksātais PVN.
Ilga klāsta, ka tajā laikā daudzi teikuši - Ilga esot vienīgā, kas no Ergo ir panākusi apdrošināšanas kompensāciju ar PVN. Pirms pusgada Ilgas draugiem bija līdzīgs gadījums - arī viņi atlīdzību saņēma bez PVN. Un taisnību nepanāca tikai tāpēc, ka neaizrakstīja Patērētāju aizsardzības centram, spriež Ilga.